Manisa Veteriner Hekimleri Odası, Dünya Veteriner Hekimleri Günü kapsamında bir program düzenledi. Oda bahçesinde düzenlenen programa Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, oda başkanları katıldı.

Manisa Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Merter Yıldız, veteriner hekimleri olarak bir şekilde her insana dokunduklarını kaydetti.

“HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ ALAMADIK”

Zor ve meşakkatli bir mesleği yerine getirdiklerini ifade eden Yıldız, “Hak ettiğimiz değeri almadık ama bu mesleği yapmaya devam ediyoruz. Her seferinde sağlık çalışanı olduğumuzu söylüyoruz. Halk sağlığına, hayvan sağlığına önem veriyoruz. Üzerimize düşen bu sorumluluğu dün olduğu gibi bugünde yarında devam ettireceğiz” diye konuştu.

İl Müdürü Öztürk yaptığı konuşmasında, “Hayvan hastalıkları ile mücadele ederek Ülkemiz hayvancığının gelişmesine hizmet eden, sağlıklı hayvan sağlıklı insan prensibi ile gerekli kontrolleri yaparak sofralarımıza sağlıklı hayvansal gıda temin eden ve zoonoz hastalıklarla mücadele ederek insan sağlığına katkı sunan tüm Veteriner Hekimlerimizin Dünya Veteriner Hekimleri Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Yelkenli tekneyle yurt dışına kaçacaklardı! 10 FETÖ’cü İzmir açıklarında yakalandı! Yelkenli tekneyle yurt dışına kaçacaklardı! 10 FETÖ’cü İzmir açıklarında yakalandı!

Konuşmaların ardından meslekte 40. yılı geride bırakan duayenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

Muhabir: Özkan ÇELİK