Sınava girecek öğrencilere bayram tatili uyarısı Sınava girecek öğrencilere bayram tatili uyarısı

Gördes’te Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin temel atma törenine katıldı. Başkan Ergün,  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gördes’te, Sevgi Parkı içinde yapımına başlanan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

 19 adet çocuk kültür ve sanat merkeziyle hizmet veriliyor

Törende bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, şöyle konuştu: “Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesi. Onların mutluluğu ve huzuru en önemli önceliğimiz. Çocukların sağlıklı, mutlu ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için her türlü imkânı sunmak hepimizin görevi. Bu düşünceden hareketle ilimiz genelinde 19 adet Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa ettik. Bu Merkezlerimizde; 4-12 yaş arasındaki çocuklarımıza okul öncesi, matematik, İngilizce, resim, satranç, akıl ve zeka oyunları, hızlı okuma, drama, Türkçe, keman, gitar, bale, cimnastik, hafıza geliştirme, mental aritmetik ve halkoyunları branşlarında eğitimler veriliyor.”

4 sınıflı inşa edilecek

Mevcut merkezlerden bugüne kadar yaklaşık 90 bin çocuğun yararlandığını ifade eden Başkan Ergün, “Bugün de bu güzide merkezimizi Gördesli çocuklarımıza kazandırmanın hayırlısıyla ilk adımını atıyoruz. Sağ olsun, Belediye Başkanımız Muhammet Akyol Sevgi Parkı’nda bizlere bu alanı tahsis etti. Biz de Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa etmek için hızla çalışmaları başlattık. İhale süreçlerinin ardından çok şükür, bugün temel atma aşamasına geldik. 4 sınıflı merkezimizde Gördesli çocuklarımıza 15 branşta hizmet verecek bu güzel yuvamızı inşallah en kısa sürede tamamlayacağız. Açılışını yapmak inşallah bizlere nasip olur” şeklinde konuştu.

Yeni dönemde kreşler geliyor

Yeni dönemde kreşlerin geleceğini söyleyen Başkan Ergün, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Yeni dönemde Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimizde eğitim güçlüğü çeken 4-12 yaş arasındaki özel çocuklarımızın da eğitim almasını sağlayacağız. Buradaki amacımız, ailelerimizin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir eğitim yuvası kazandırmak. Bunun yanında çocuklarımıza okul öncesi kaliteli eğitim vermek için yeni bakımevi ve kreşler yapmayı hedefliyoruz. Buradaki amacımız, ailelerimizin ekonomisine katkı sağlamak ve evlatlarımızı güven ve sevgi dolu bir ortamda geleceğe hazırlamaktır.”

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı”

Başkan Ergün, “Çocuklarımızı seviyoruz. Bu güzel şehirde yaşayan her bir bireyi seviyoruz. Sevdamız Manisa, Sevdamız Gördes, yeni dönemde de Allah’ın izniyle hem Muhammet Başkanım hem Büyükşehir olarak bizler, sizlere en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakımızın ortak gayesi de laf değil, hizmet üretmektir. Çok şükür biz hizmetlerimizle projelerimizle hep yanınızda olduk. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bu duygularla Çocuk Kültür ve Sanat Merkezimizin temel atma töreninin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu merkezin Gördesli çocuklarımızın ufuklarını genişletmesine, hayallerini gerçekleştirmesine ve geleceğe umutla bakmasına vesile olmasını yürekten temenni ediyorum.”

Dualarla temel atıldı

Konuşmanın ardından Başkan Ergün, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile birlikte temele harcı döken butona bastı. Okunan dualar eşliğinde temele harç dökülürken, merkezle ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Başkan Ergün’e teknik bilgiler verdi. Tören sonunda Başkan Ergün, çocuklara top ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Muhabir: Özkan ÇELİK