Resen Soruşturma ve Gözaltı Kararı:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ekşi Sözlük'te şehitlere yönelik suç içeren paylaşımları yapanlar hakkında resen soruşturma başlattı. Bu kapsamda, platformda yapılan suç unsuru içeren paylaşımların ardından bir kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Adalet Bakanından Açıklama:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Bakan Tunç, şehitlere ve ailelerine yönelik çirkin ve suç teşkil eden paylaşımları yapanlar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını belirtirken, aynı zamanda Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da sosyal medyada paylaşım yapan bir kişi hakkında gözaltı kararı verdiğini duyurdu.

Tepki Çeken İfadeler:

Şehit haberlerinin ardından Ekşi Sözlük'te yapılan bazı paylaşımlar arasında, özellikle bir şehit babasına yönelik alaycı ve insani değerlere aykırı ifadelerin bulunması, toplumda büyük tepki ve rahatsızlık yarattı.

Kamuoyu, şehitlere karşı yapılan bu tür saygısız paylaşımlara karşı Adalet Bakanlığı'nın aldığı kararları desteklerken, sosyal medyada da bu tür eylemlere karşı duyarlılık arttı.

Türkiye’de hasat başladı… 20 gün erken çıktı… Kilosu 1000 lira! Türkiye’de hasat başladı… 20 gün erken çıktı… Kilosu 1000 lira!

Editör: Diyar Aslan