Tarkan’ın 9 Eylül İzmir konseri, iki milyonu aşkın seyirci sayısıyla, gelmiş geçmiş tüm ücretsiz açıkhava konserleri arasında “dünyanın en kalabalık ilk 5 konserinden biri” olarak tarihe geçti.

Dün akşam İzmir’de gerçekleşen Tarkan konseri tarihe imza attı. 9 Eylül İzmir konseri, iki milyonu aşkın seyirci sayısıyla, gelmiş geçmiş tüm ücretsiz açıkhava konserleri arasında “dünyanın en kalabalık ilk 5 konserinden biri” olarak tarihe geçti.

Üs bölgesine hain saldırı Üs bölgesine hain saldırı

Tarkan, dün akşam İzmir’in Kurtuluş’unun 100. yılı olması sebebiyle kutlamalarda sahne aldı. Kordon’da gerçekleşen konserde 2,5 Milyon insan bu konserde Tarkan’a eşlik etti.

TARİHE İMZA ATTI

Bu tarihi kutlama sadece o gecede kalmadı ve Tarkan bir ilke imza attı. Wikipedia verilerine göre gelmiş geçmiş tüm ücretsiz açıkhava konserleri arasında dünyanın en kalabalık ilk 5 konserinden biri” olarak tarihe geçti.

Ayrıca Wikipedi’nın sıralamasında ilk beşteki son konserin 1997 tarihli olduğuna bakarak Tarkan konserinin son 25 yıldaki en geniş katılımlı ücretsiz konser olduğu da anlaşılıyor. müzikonair