Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Ayhanoğlu Mahallesi'nde yaşanan olay, ilginç bir tartışmanın fitilini ateşledi. Boş bir dairede bulunan 1.5 metre uzunluğundaki piton, yerel halk arasında şaşkınlık ve merakla karşılandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir ihbar sonucunda boş dairede bulunan pitona el koyarak onu alıp koruma altına aldılar.

Ancak işler, pitonun evciliğini iddia eden bir genç kızın sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla daha da karmaşık bir hal aldı. Genç kız, pitonun kendisine ait olduğunu belirterek adalet istedi ve yılanın geri verilmesini talep etti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "O yılan evcil. Neden götürdünüz? Evde yılanı arıyorum" ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 03 02 At 13.27.42

Manisa’ya uyarı… Gök gürültüsüyle birlikte geliyor! Manisa’ya uyarı… Gök gürültüsüyle birlikte geliyor!

Genç kız el konulan dev pitonu geri istedi

Genç kız pitonun kendisine ait olduğunu iddia ederek pitonla fotoğrafını paylaşarak kendisine verilmesini istedi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan genç kız, “O yılan evcil, neden götürdünüz? Evde yılanı arıyorum” dedi. Genç kızın sayfasında yılana ait çok sayıda görüntü olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Bir görüntüsünün üzerinde yazan “1 aydır aç ve boynumu ölçüyor sanırım beni yeme hayali kuruyor” cümlesi ise korkuttu. Genç kızın yılanı yatak odasında beslediğine dair görüntüler olduğu da görüldü.

A W153554 03

Daha önce de bahçe kapısında bulundu

Öte yandan, 24 Ekim günü Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi Şehitler Caddesi üzerindeki bir apartmanın giriş kapısında delikli demir kapıya kahverengi renkte ve yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda bir yılanın dolandığını gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla adrese itfaiye ekibi sevk edildi. Büyük panik yaşayan vatandaşlar yılanı cep telefonu kamerasıyla da kayda aldı.

Görüntü çeken bir vatandaş, ”Sitenin demir kapısına sıkışmış şekilde bir yılan, ben Antalya’nın yerlisiyim böyle bir şey görmedim. 1,5 metre kadar var, boğa yılanı olarak tahmin ediyorum” diyerek, endişesini dile getirmişti.

Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye yılanı zarar vermeden titizlikle bulunduğu yerden yavaş yavaş çıkardı. Piton daha sonra aynı şekilde Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na teslim edildi.

Kaynak: İHA