Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporuna göre, bugün Batı'da yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarında düşüş görülecek. Öte yandan 12 il için de sarı kodlu sağanak yağış uyarısı geldi.

Komşu şimdi de kokoreçi çaldı! Adını bakın ne koydular… Komşu şimdi de kokoreçi çaldı! Adını bakın ne koydular…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç ve Batı Akdeniz ile Zonguldak, Düzce, Bolu, Eskişehir ve Konya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI'DA SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Yağışların; İç Ege ve Göller Yöresi ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toz taşınımı bekleniyor. Batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji’nin sarı kod ile uyardığı 12 ilde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Sarı kodla uyarılan kentler: Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak.

Özkan ÇELİK