AK Parti’de yerel seçim mesaisi başladı… 31 Mart 2024'te yapılması planlanan seçimlerde, AK Parti aday adaylığı başvuruları için yarın son gün.

AK Parti o ilde A takımını belirledi! AK Parti o ilde A takımını belirledi!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu da konuya ilişkin yaptığı açıklamada uyarılarda bulundu.

AK Parti’nin, kurulduğu günden yana milletin refahı, birliği, beraberliği ve huzuru için çalıştığını dile getiren Yenişehirlioğlu, “AK Parti; Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü haline gelmiştir. Partimizin temel değerleri olan adalet, liyakat, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu; ülkemizin ayaklarının yere sağlam basması ve güçlü bir şekilde yoluna devam edebilmesi için önemli bir görev üstlenmiştir. Toplumun her kesimine kucak açan ve farklılıkları bir zenginlik olarak gören partimiz; ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir. Yerel seçimler noktasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla detaylı bir çalışma yürütüyoruz. Hedefimiz; şehirlerimizin, ilçelerimizin ve beldelerimizin Türkiye Yüzyılı’nda AK Parti belediyeciliğiyle buluşmasıdır” dedi.

Aday adaylığı için görevlerinden ayrılan partililere de başarı dileyen Yenişehirlioğlu “Nöbet yerleri değişse de bu dava gönüller kazanma davasıdır. Unvanlar, görevler değişse de ‘Büyük Türkiye’ davası içerisinde yol arkadaşlığımız kenetlenerek devam edecektir. Manisalı hemşehrilerimiz ve teşkilatımızın her bir ferdi; eser ve hizmet siyasetinin değerini de ay yıldızlı bayrağımızın kıymetini de, vatan aşkını da çok iyi bilir. Dava ve yol arkadaşları olarak el birliğiyle çalışacak hem Manisa’mızı hem ülkemizi yüksek hedeflerimize taşımaya devam edeceğiz. Yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızı şeffaf bir şekilde bütün teşkilatlarımızla istişareli bir şekilde yürütüyoruz. Önümüzdeki günlerde aday adaylarımızın kendi ilçelerinde mülakatları gerçekleştirilecektir. Mülakatlar Genel Merkezimiz tarafından görevlendirilen Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, İl Başkan Yardımcılarımız ve İlçe Koordinatörlerimizin iştirakleriyle gerçekleştirilecektir. Aday adaylarımız başvurularını 18 Ağustos Cuma (bugün) günü Saat 17.00’ye kadar il ve ilçe başkanlıklarımıza bizzat yapabilecek. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda şehrimiz ve hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi