Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde sürdürülen gübre desteği programı, Demirci’yle devam etti. Başkan Ergün, Demirci’de üreticilerle buluştu.

Uzmanı üstüne basa basa uyardı… Rekora hazırlıklı olun! Uzmanı üstüne basa basa uyardı… Rekora hazırlıklı olun!

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, üreticilere seslendi.

“Çiftçimize dayanak olduk"

Çiftçilere yönelik 2024 yılı desteklemeleri kapsamında bin 850 ton gübre desteğini Demirci ile sürdürdüklerini belirten Başkan Ergün, şöyle konuştu:

“Yalnızca 2023 yılında çiftçimize 150 milyon lira gibi önemli bir destek sağladık. Bu bütçemiz içinde yer alan gübre desteğimiz de 2022 ve 2023 yıllarında toplam 1.300 Ton oldu. Bu yılki 1.850 ton desteğimizi dahil ettiğimizde toplam 3.150 ton gübre dağıtımı gerçekleştirmiş oluyoruz. Rabbim, bereketli ürünler versin inşallah.”

“Demircili Çiftçilere Bugüne Kadar 12 Milyon 500 Bin Lira Destek Sağladık”

Törenin yapıldığı Tarım Ürünleri Merkezi’nden bahseden Başkan Ergün, “Bu güzel merkezin hayata geçmesi için Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 1,4 milyon lira hibe desteği alındı. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de o dönem 1,3 milyon lira nakdi destek sağladık. Bunların yanında 10 bin metrekare kilit parke desteği, temel kazısı ve taral doldurma tesisi ile desteğimiz yaklaşık 2 milyona ulaştı. Bu güzel tesiste ceviz, badem soyma-kırma-paketleme, hünnap ve kiraz alım noktaları ile paketleme üniteleri yer alıyor. Kooperatif üyesi kadınlarımızın da el emeği ürünlerinin satışını yapabildikleri Tarım Ürünleri Merkezinin hayata geçmesine katkı sağlamış olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Saydığım bu çalışmalarla Demircili çiftçimize bugüne kadar 12 Milyon 500 bin Lira değerinde destek sağlamış olduk. İnşallah bu desteklerimiz 100 katı 1000 katı olarak çiftçimize geri döner. Üretimin değerini biliyor, çiftçimizi her zaman baş tacı ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

“Bu Katkının Önemli Bir Can Suyu Olacağına İnanıyorum”

Çiftçilere sağlanan desteklerin artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Ergün, sözlerine şöyle devam etti:

“Biraz sonra 24 milyon 50 bin liralık bütçe ayırdığımız, toplamda bin 686 üreticimizin yararlanacağı 400 ton gübrenin teslimini yapacağız. Yüzde 50 Büyükşehir Belediyemiz hibe desteğiyle sağlayacağımız bu katkının önemli bir can suyu olacağına inanıyorum. Desteğimiz bununla sınırlı kalmayacak. Büyükşehir, her zaman çiftçisinin yanında olacak. Bunu bilmenizi isterim.

Tarım Makineleri Parkı Projemiz kapsamında toplamda 246 adet yeni makine ve ekipmanın alımı noktasında artık sona geldik. Mahallelerimiz ve kadın kooperatiflerimiz için yaklaşık 10 milyon lirayı bulacak bu makine ve ekipmanlarımızı, Allah nasip ederse 8 Mart’ta teslim etmeyi planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün konuşmasının ardından üreticilere gübre teslimi yapıldı ve günün anısına fotoğraf çekilerek program noktalandı.

Üreticiler kendilerine verilen destekler için Başkan Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti. 

Kadın Kooperatifini ziyaret etti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindeki heyet gübre dağıtım töreninin ardından, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılan Tarım Ürünleri Merkezi’ni inceledi. Başkan Cengiz Ergün ve Demirci Kaymakamı Adem Kaya, merkez içerisinde bulunan Kadın Kooperatif Başkanı Zehra Çakır ve kooperatif üyeleriyle bir araya geldi. Kooperatif Başkanı Çakır, sağlanan destekler ve verilen makineler nedeniyle Başkan Ergün’e teşekkür etti, çiçek takdiminde bulundu.

Editör: Nuray Bozkurt