Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da depremzedelerin kaldığı konteyner kenti ziyaret etti. Muhalefetin sandıktan çıkan sonucu kabullenmediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'tan sonra sosyal medyada bazı vatandaşların deprem bölgesindeki vatandaşlara hakaret ettiğini belirterek sert sözlerle yüklendi.

"TEHDİT DİLİYLE OY ALACAKLARINI SANIYORLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazar günüyle beraber 16 ve 17'nci seçimlerini kaybettiler. Sandıkta tecelli eden iradeyi kabullenmek yerine insanlarımıza cahil diyorlar. Bir kez olsun biz nerede yanlış yaptık demiyorlar. Milletten bu kadar şamar yediler ama pişkince hayatlarına devam ettiler. Hatalarından dolayı milletimizden özür dilemediler. Samimi bir özeleştiri vermediler. Kendilerini düzeltme yoluna asla gitmediler. Halen tehdit diline sarılarak insanımızın oyunu alabileceklerini düşünüyorlar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Bizimle 85 milyon arasında nice bağlar nice kanallar var. Kem gözler bunu hiçbir zaman göremediler. 50 bin deprem şehidimiz var. 50 bin deprem şehidimize bay bay Kemal'in takımı nasıl baktı? Bütün bu deprem bölgesiyle bundan sonra size bir şey yok. Bunu nasıl söylersin? Siz olsanız da olmasanızda devletimiz kardeşlerimin yanındadır. AFAD'ıyla Kızılay ile yanındadır. Bundan sonra da yanında olacaktır. Şu anda konteyner kentlerin olduğu bölgede ciddi sayıda bir yaşam var. Siyasi tercihlerinden dolayı depremzedelerimizi eleştirenler bunu hiçbir zaman kavrayamadılar. CHP zihniyetinin sorunu sıkıntıyı kendilerinde aramak yerine insanlarımızı suçladılar. Çok partili demokrasiye geçtiğimiz 14 Mayıs 1950'den beri bu kötü huylarından maalesef vazgeçmediler.

Hatta gazete manşetlerinden küstah bir şekilde "Milletin karnı TOGG'muş" diyorlar. Bir kere olsun "Biz nerede yanlış yaptık? sorusunu kendilerine sormuyorlar.  Pazar günkü seçimle beraber 16. 17. seçimlerini de kaybettiler. Hatalarından dolayı çıkıp milletimizden özür dilemediler. Samimi bir öz eleştiri vermediler. Milletin gönlünü kazanmak yerine korkutma siyaseti yaparak insanımızın oyunu kazanmayı düşünüyorlar.

Bu kibirli ve kaba tavırlarından asla vazgeçmiyorlar. Hep aynı şeyi yapıyor ve her defasında aynı sonucu bekliyor. Biz işimize bakıyoruz. Biz ülkemize eser kazandırmanın mücadelesini veriyoruz. Daha öncede söyledim. Milletimiz bizi bir faninin görebileceği her makama getirdi. Bizim aziz milletimize daha büyük eserler kazandırmaktan başka ne gayemiz olabilir.

Birinci önceliğimiz depremin izlerini bir an önce silerek şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. Devletimiz ve milletimizin tüm imkanları depremzede kardeşlerimiz için seferber edildi.

Yıkılanın yerine daha iyisini daha dayanıklısını yapacak evi ve düzeni bozulan kardeşlerimizi yuvalarına kavuşturacağız. Hedefimiz 319 bini bir yıl içinde olmak üzere 650 bin yeni konutu inşa ederek deprem bölgesini eskisinden daha sağlam hale getirmektir. Bölgenin dört bir yanında temeller atıldı.

Amacımız ekim kasım gbi kalıcı konutların teslimine başlamaktır. Bayramda ilk köy evlerinin teslimini yaptık. 905 bini aşkın çadır, 112 bini aşkın konteyner kurduk. Şehişrlerimizde barınma sorunlarına çözüm üretirken ticari hayatın yeniden canlanmasını temin etti. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun öncelikleirnin en başında deprem mağdurları şehirlerimin ayağa kaldırma hedefi vardır. Hiç durmadan çalışacağız.