Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,  Akhisar programında Akhisarspor tesislerine ziyarette bulundu. Teknik kadro ve futbolcular ile buluşan Başkan Cengiz Ergün, futbolcularla sohbet etti.

Süper Lig’e veda eden ilk takım belli oldu! Süper Lig’e veda eden ilk takım belli oldu!

“Spor bizim vazgeçilmezimiz, her zaman destekçiyiz”

Manisa'nın spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Başkan Cengiz Ergün, "Hayatım boyunca hep sporun içerisinde oldum. Manisaspor’u 3. Ligden alarak Süper Lige taşıma sürecinde büyük başarılara imza attık. Akhisarspor’un da Türkiye Kupası Şampiyonluğunu, Avrupa’da oynadığı günleri unutmak mümkün değil. Rahmetli Hüseyin Eryüksel Başkanımız ve Ömer kardeşimizin de bu süreçteki çabaları biliniyor. Doğru yönetim, doğru imkânlar ve doğru insanlarla bu başarılara imza atılıyor. Bugün Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında yaklaşık 30 bin çocuğumuzun spor yapmaları noktasında her türlü desteğimizi veriyoruz. Yeni spor alanlarımızı çocuklarımızın kullanımına açtık. Yarınlarımız çocuklarımızın, gençlerimizin olacak. Bugün bizler varız. Geleceğe güvenle bakan, ülkesini seven bireyler yetiştirmek amacımız. Spor bizim için vazgeçilmez, her zaman ve destekçisi olduğumuz bir alan. Basketbolda da Süper Ligde Manisa'yı temsil ediyoruz" dedi.

Akhisarspor’a birlikte destek olacağız

Akhisarspor’un son zamanlarda yaşadığı sıkıntıları detaylı bir şekilde bildiğini söyleyen Başkan Ergün, "Akhisarspor’u bu bulunduğu durumdan çıkarmak için desteklerde bulunuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de Silivri’de muhteşem bir galibiyet almışsınız. Sahada birlik olduğunuzda, yüreğinizle oynadığınız takdirde başarı kendiliğinden geliyor. Her şey Akhisarspor’umuz için hayırlı olsun. Dün verdiğimiz desteği yarın da sürdüreceğimizden hiç şüpheniz olmasın" ifadelerini kullandı. Başkan Cengiz Ergün konuşmasının ardından sporculara baklava ikram etti. Ziyaretin sonunda Akhisarspor Yönetim Kurulu Başkanı Öner Alanç, Başkan Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ve Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı'ya, Akhisarspor forması hediye etti.

Editör: Nuray Bozkurt