“CHP’deki huzursuzluk, huzuru bozar mı?” başlıklı haberimizin ardından Cumhuriyet halk Partisi Manisa İl Başkanı İlksen Özalper’den konuyla ilgili açıklama geldi.

Bilindiği gibi CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin CHP lehine büyük bir zaferle sonuçlanmasının üzerinden 1 ay gibi kısa bir süre geçmişken, kazanılan zaferin mutluluğunu paylaşmak yerine yönetimiyle birlikte görevinden istifa etmiş ve bu istifa haberini sosyal medya hesapları üzerinden duyurmuştu. İstifanın nedenleri hakkında bilgi verilmeyen açıklamanın ardından, parti içinden sızan iddialara göre CHP İl Başkanlığı’nın baskıcı tutumu öne sürülerek, Genel başkan Özgür Özel’e kongre sürecinde destek vermeyen tüm yöneticilerin istifası istendiği haberi gazetemizin dünkü sayısında yer bulmuştu.

İddiaların büyüklüğü karşısında CHP İl Başkanı İlksen Özalper, basın bürolarına gönderdiği açıklama ile haberi yalanladı.

Başkan Zeyrek DİSK heyetini konuk etti Başkan Zeyrek DİSK heyetini konuk etti

“İl Kadın Kolları Başkanımız Şadiye Uysal'ın istifasına ilişkin çıkan yanlış bilgi ve spekülasyonlar nedeniyle açıklama yapma zaruriyetimiz doğmuştur” diyen Özalper, “Şadiye başkanımızın partimiz içerisinde yaşandığı iddia edilen çekişmeler nedeniyle istifa ettiği haberleri tamamen asılsızdır” diye konuştu.

İl Başkanı İlksen Özalper’in basın açıklamasının tam metni şöyle:

 “Partimizin emektarı Şadiye Uysal, 2018 yılından bu yana CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdürmektedir Şadiye başkanımız, yıllardır başarıyla yürüttüğü görev dolayısıyla yorulduğunu ve istifa etmek istediğini bildirdi. Kendisiyle yaptığımız görüşmelerde her ne kadar görevinde kalmasını istediğimizi belirtmiş olsak da, Şadiye başkanımızın kararında bir değişiklik olmadı.

Yerel seçim süreci öncesinde de Şadiye başkanımız istifa niyetini tarafıma bildirmiş, yaptığımız görüşmelerde kendisinin seçim sürecinde katkılarına ihtiyacımız olduğunu iletmemin ardından istifasını ertelemiştir. Kıymetli başkanımızın seçim sürecinde çalışmalarımıza büyük bir değer ve emeği olmuştur. 

CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanımız Şadiye Uysal'ın istifası, kendisinin isteği üzerine İl Başkanlığımızca kabul edilmiştir. Partimize kattıkları ve başarılı çalışmaları nedeniyle kendisine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Şadiye başkanımızın partimiz içerisinde yaşandığı iddia edilen çekişmeler nedeniyle istifa ettiği haberleri tamamen asılsızdır. CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanlığı'na en kısa sürede atama yapılacak ve arkadaşlarımız, Şadiye Uysal başkanımızın bıraktığı başarıyı daha da ileriye götürmek için çalışmaya devam edecektir.” 

Kaynak: Haber Merkezi