CHP Genel Başkanı Özgür Özel, son yerel seçimlerde AK Parti'den CHP'ye geçen Malatya'nın Yazıhan Belediyesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Belediye önünde toplanan kalabalığa seslenen Özel, seçimlerde CHP'yi uzunca bir aradan sonra yeniden birinci parti yapan vatandaşlara teşekkür etti.

"Yangın Konusunu Önümüzdeki Hafta Mecliste Gündeme Getireceğiz"

Konuşmasında gündeme ilişkinde değerlendirmelerde bulunan Özel, Diyarbakır ve Mardin'de 12 vatandaşın hayatını kaybettiği yangınlara değindi. Türkiye'nin dört bir yanında orman yangınları yaşandığını belirten Özel, “2024 yılının teknolojisine, imkanlarına rağmen bu kadar ciddi zorluklara, bu kadar ciddi hatalara bir dönüp bakmak gerekiyor. Orman yangınları konusunda bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapıcı, yol gösterici önerilerimiz ile birlikte bu konuyu önümüzdeki hafta Mecliste gündeme getireceğiz. Bu konuda bir Meclis komisyonu kurulmasını sağlayıp, bu konuda afet yönetiminde yetkin isimlerle dünyanın her bir tarafına bakarak bu memleketin ormanlarının korunması için bu meseleye artık Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin el koyması gerekmektedir. Buradan Türkiye'ye ilan ediyoruz. Bu orman yangınlarına bu milletin vekilleri ya dur diyecek ya dur diyecek, bunun için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Semih Balaban ve Gülşah Durbay bir araya geldi Semih Balaban ve Gülşah Durbay bir araya geldi

"Türkiye'nin En Büyük Mücadelesini Bu Kira Yardımı İçin Başlatacağım" 

Deprem bölgesinde kiracılara verilen desteğin bu ay son bulacağını da söyleyen Özel, “Şunu görüyoruz ki bu ay son kez kira yardımı yapıyorlar. Arttırın, yeniden uzatın dedik, ekonomi kötü, para bulamayız kira yardımı bitti diyorlar. Eğer bu 10 ildeki söz verip de açıkta bıraktığınız 650 bin konut, milyonlarca kişiyi kira yardımsız bırakırsanız size buradan söz veriyorum, eğer katılırlarsa, eğer mücadele etmek isterlerse, eğer haklarını ararlarsa Türkiye'nin en büyük mücadelesini bu kira yardımı için başlatacağım. Söz veriyorum size. Hem evi yapmayacaksın hem seçim bitti, kirayı da unutacaksın. Milleti çadırlarda, konteynırlarda yıllarca bırakacaksın. Öyle yağma yok sana depremzedeyi ezdirmeyiz” ifadelerine yer verdi.

Önümüzdeki pazartesi günü ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılarının Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret edeceğini hatırlatan Özel, “Para bulamıyorum diyorlar, önümüzdeki pazartesi ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Şimşek'e gidip parayı nerden bulabileceklerini söyleyecek. Bakın buradan açıkça söylüyorum 22 yıllık AK Parti iktidarının yükünü sırtlayacak halimiz yok. Yanlışına doğru diyecek halimiz yok. Onların hatasını düzeltmek için onlara yanaşacak halimiz yok. Doğrusunu biliyoruz. Pazartesi soracağız Mehmet Şimşek'e. Ey Şimşek, senin önceliğin vatandaş mı yandaş mı? Sen müteahhitten yana mısın Yazıhanlı kayısı üreticinden yana mısın, onu söyle diyeceğiz” şeklinde konuştu.

"Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak acizliktir, zavallılıktır" 

Yine Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde partilerinin meclis üyesi adayına yapılan saldırıyı kınayan Özel, “Partimizin belediye meclis üyesi adayı birinci yedeğimiz, arkadaşımız, ağabeyimize kızının yanında eşinin gözünün önünde 5 kişi sopalarla saldırıp beyin kanaması olacak kadar vurdular. Yere düştü hareketsiz kaldı, çekip dizlerinden vurdular. Neymiş Pınarbaşı'ndaki seçimmiş. Biz seçim gecesi söyledik. Seçim seçimde kaldı, bundan sonra başkanımız bütün Pınarbaşı'nı kucaklayacak ve başkanımız bundan sonra bütün Pınarbaşı'nın başkanı olacak. Kimse üzülmesin, kimse bir şey etmesin dedik hala daha birileri gerilim oluşturmak ve o gerilimden beslemek istiyorlar. Halen daha birileri kaba kuvvetle bir şey yapacağını sanıyor. Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak ne güçtür ne cesarettir ne dirayettir ne kabadayılıktır. Olsa olsa acizliktir, zavallılıktır” diye konuştu.

Kaynak: İHA