CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, Kula Belediyesi’nde meydana gelen ve Belediye Başkanı Hikmet Dönmez ve 2 çalışanın tutuklandığı darp olaylarıyla ilgili olarak kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Özalper, Belediye Başkanı Hikmet Dönmez ve iki çalışanı hakkında yürütülen yargı sürecine dikkat çekerek, konunun hassasiyetle takip edildiğini belirtti.

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper’in açıklaması şöyle:

Ferdi Başkan şikayete erken başladı: “Maaşları kredi ile ödeyeceğim” Ferdi Başkan şikayete erken başladı: “Maaşları kredi ile ödeyeceğim”

“Kula Belediyemizde kamuoyuna yansıyan vahim iddiaları üzülerek takip etmekteyiz. Belediye Başkanımız Hikmet Dönmez ve 2 çalışanımız hakkında yargı süreci devam etmektedir. Belediye Başkanımız ve 2 personeli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adli sürecin devam etmesinden dolayı soruşturmaya zarar vermemek adına açıklamamızı büyük bir titizlik ve hassasiyetle yapmaktayız. Yaşanan vahim olaylar nedeniyle büyük üzüntümüzü ifade ederken, bahse konu iddialara ilişkin yargı sürecinin tamamlanmasının ardından kamuoyuna geniş kapsamlı bir açıklama daha yapacağız. Sürecin adil yürütülmesi adına hukuk birimimiz soruşturmayı takip etmektedir. Saygılarımla…” 

Kaynak: Haber Merkezi