Ayşe Hafsa Sultan Öğrenci Yurdu önünden ve Hüma Hatun Kız Yurdu içerisinden Muradiye Kampüsü’ne gidecek şekilde başlatılan ücretsiz ring seferleri sonrasında sosyal medya üzerinden taleplerini ileten öğrencilerin çağrısına kulak veren Başkan Zeyrek, ring seferlerinin rotasına Sağlık Kampüsünü de ekledi. 
Final sınavları öncesinde bu uygulamanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden öğrenciler, taleplerine kısa sürede dönülmesine sevindiklerini ve şaşırdıklarını ifade etti. 
Öğrencilerden Ümran Aba, “Hemşirelik bölümü öğrencisiyim. Şu an final haftasındayız. Biz, geçen yıl Hafsa Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalıyorduk ve bizim de sınav haftamız vardı. O zaman hiç böyle bir uygulama yoktu. 


Büyük araç olması ve ücretsiz biniş nedeniyle çok mutlu oldum. Ferdi Başkana çok teşekkür ediyorum.

KADEM’den okula kütüphane KADEM’den okula kütüphane

Ayakta sürünüyorduk. Öğrencilerin rahatladığını düşünüyorum.” diye konuşurken, Ece Çarkanat isimli öğrenci ise Muradiye’deki kampüste kaldığını ve Sağlık Kampüsüne ulaşımın kendileri için eskiden çok zor olduğunu ifade ederek, “Bazen otobüse binemiyorduk, yetişemediğimiz oluyordu. 
Onun dışında kampüsten çıktıktan sonra bir de erkek öğrenci yurdu var.

Onlar hiç binemiyorlardı. Ücretsiz ring seferleri bizim için çok iyi oldu. 
Rahat bir şekilde gidebiliyor ve oturabiliyoruz. Daha büyük araçların olması bizim için çok daha iyi oluyor. Bu durumdan memnunuz. Sosyal medyada hep şikayetlerimizi dile getiriyoruz. Bu kadar hızlı bir şekilde başlamasını biz de beklemiyorduk. 


Çok hızlı bir şekilde ring seferleri oluşturuldu. Tek derdim 21 numaralı otobüslerin düzelmesiydi. O da düzeltildi. Umarım seneye de devam eder” dedi. 
 

“Bayılanlar bile oluyordu” 
Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Elif Saz ise, “Sosyal Hizmetler son sınıf öğrencisiyim. Ücretsiz ring seferleri bizi mutlu etti ama son senemize gelmesi bizi üzdü. Çünkü, biz 4 sene boyunca buraya para verdik. 
Bizi, 21 numaralı otobüsün rezaletinden kurtardığı için çok sağ olsun. Geniş bir otobüs vermeleri de güzel.

Çünkü çok fazla öğrenci biniyor. Çok ayakta gidiyoruz. Bayılanlar bile oluyordu.
Otobüsün içi çok havasız oluyordu. Uzun bir araç olmasından dolayı doya doya bindik. Çok teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı. 


“Ring seferleri çok iyi oldu” 
Sosyal Hizmetler Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi olan İpek Çomaklı, “Celal Bayar Üniversitesinde okuyorum. Açıkçası bu şekilde olması çok daha fazla işimize gelir. Çünkü, öğrenciyiz, yurtlarda kalıyoruz. 
Otobüse aylık 500 TL harcamak zorundayım. Neredeyse yurt ücretine denk bir ücreti de otobüse ödüyorum. Gidip, gelme konusunda çok fazla sıkıntı yaşıyoruz.
Çoğunlukla otobüslere yetişemiyoruz. Ondan dolayı ring seferleri çok iyi oldu” dedi. 


 
                                 

Kaynak: İHA