Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı 2. Oturumu öncesi açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “Acıdan, üzüntüden başka konuşacak bir şey yok ne yazık ki! 6 Şubat günü meydana gelen ve hepimizi derin yasa boğan depremlerin yaralarını sarmak için canla başla çalışıyoruz. 40 binden fazla vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, çok sayıda vatandaşımızın yaralandığı elim hadisede yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Kırılan fayların genişliği, yeryüzüne yakın bir yerde meydana gelmesi gibi nedenlerle çok büyük bir yıkıma sebebiyet veren, yalnızca ülkemizin değil, dünya tarihinin en büyük felaketlerinden bir tanesini yaşadık. Yüce Allah, bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu acı hadisenin ardından ilimize gelen depremzede kardeşlerimizin sorunlarının çözümü noktasında da tüm kurumlarımızın koordinasyonuyla çalışma yürüttüğümüzü ifade etmek istiyorum” dedi.

MASKİ’den önemli sayaç uyarısı: “Sayaçlarınızı soğuktan koruyun” MASKİ’den önemli sayaç uyarısı: “Sayaçlarınızı soğuktan koruyun”

YARBASAN MUHTARINI RAHMETLE ANDI

Güzgülü, sözlerini şöyle tamamladı: “İçinde bulunduğumuz mübarek üç aylar ve Cuma günü idrak ettiğimiz Miraç Kandili vesilesiyle yüce Allah’tan ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korumasını niyaz ediyoruz. İnşallah bir daha böyle acı günler yaşamayız. Sözlerimi noktalamadan önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat eden Demirci ilçemiz, Yarbasan Mahallesi Muhtarımız Ahmet Çınar’a da Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

Başkanvekili Güzgülü'nün konuşmasının ardından ilk oturumdan kalan maddeler oylanarak karara bağlandı. Mart ayı meclisinin ise 14 Mart günü yapılması kararlaştırıldı.