Her çalışanın emekli olduktan sonra iyi bir gelir elde etme hayali vardır. Türkiye'de milyonlarca emekli vatandaş bulunurken, emeklilik bekleyenler de alacakları maaşları merak ediyorlar.

SGK uzmanları, emekli maaşları hakkında önemli açıklamalarda bulunurken, gelecek tarihler için endişe duyanlar var. Özellikle bu tarihten sonra memur olanlar büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirler. İşte emekli maaşlarıyla ilgili tüm detaylar…

Memurları üzecek haber geldi

Emekli olduktan sonra alacağınız maaşı öğrenmek istiyorsanız, SGK uzmanı Ali Tezel'den önemli bir açıklama geldi. SGK tescil hizmet dökümünde belirtilen aylık prim esas kazançlarını işaret eden uzman, memurları üzen haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Mart 2024'e kadar memur olan çalışanların SGK tescil hizmet dökümüne bakmaları gerektiğini belirten uzman, bu tarihten sonra aylık prim esas kazancın yarısı kadar emekli aylığı alacaklarını ifade etti.

Manisa Tarım İl Müdürü Öztürk açıkladı! 92 milyon lira hibe ödemesi… Manisa Tarım İl Müdürü Öztürk açıkladı! 92 milyon lira hibe ödemesi…

Kaynak: Haber Merkezi