Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi’nin Soma’da gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek üzere ilçeye gitti. Başkan Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma İtfaiye Amirliği binası önünde Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Soma Ziraat Odası Başkanı Tuncay Kurt, MHP İlçe Başkanı Adem Yıldırım, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Uğur Aydın, 176 Nolu Şehir içi Toplu Taşıma Kooperatifi Başkanı Emin Kurban ve mahalle muhtarları tarafından karşılandı. Başkan Ergün’e, MHP Manisa Milletvekili Adayları Ali Uçak, Nadir Sarı ve Öztürk Demir, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Başkan Danışmanları, Daire Başkanları eşlik etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Soma’da ilk olarak üreticilerle bir araya geldi. Başkan Ergün, ‘Manisalı Arıcılar Ana Arılarını ve Arı Sütünü Üretiyor’ projesi kapsamında eğitim ve belgelerini alan 18 kursiyere 5 arılı ve 5 arısız olmak üzere toplam 90 adet arılı ve 90 adet arısız kovanı teslim etti. Kırsal kalkınma noktasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerinin her geçen gün artarak devam ettiğini belirten Başkan Ergün, “Geçtiğimiz sene kırsal kalkınma noktasında 70 milyon liranın üzerinde bütçe ayırmıştık. Bu sene üretimin çok önemli olduğu noktadan hareket ederek bütçemizden 120 milyon liranın üzerinde bir kaynak ayırarak desteklerimize devam ettiriyoruz. Bugün de bu desteklerden bir tanesi burada. Kurslarını bitiren 18 kardeşimize 5 arılı ve 5 arısız kovanın dağıtımını yapıyoruz. Aynı zamanda Soma Ziraat Odamıza Tohum Temizleme makinesini protokolle teslim etmiş olacağız. Hayırlı işlerde kullanılsın. Vatandaşlarımız ne istiyorsa biz alet edevat noktasında bu yatırımlarımızı üzerine koyarak devam ettireceğiz. Emeği geçen bütün çalışanlarımıza, destek olan vesile olan Ziraat Odalarımıza, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bugün Soma’da olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Cengiz Ergün, konuşmasının ardından kurslarını başarıyla tamamlayan 18 kursiyere 5’er adet arılı, 5’er adet arısız olmak üzere toplam 90 adet arılı, 90 adette arsızı kovanı üreticilere teslim etti. Üreticiler de projede bulunmaktan duydukları mutluluğu ve projenin önemini ifade ederek Başkan Ergün’e destekleri nedeniyle teşekkür etti.

ZİRAAT ODASI’NA TOHUM TEMİZLEME MAKİNESİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, daha sonra Soma Ziraat Odası Başkanlığı’na tohum temizleme makinesini protokolle teslim etti. Protokolü imzalamasının ardından makinenin çiftçilere hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ergün, “Hayırlı uğurlu olsun. Sağlıkla kullanılsın. Vatandaşlarımıza destek olsun. Çiftçi kardeşlerimize destek, bütün amacımız bu. Daha çok üretim, ekonomiye katkı, katma değere katkı, vatandaşa katkı hedefimiz bu” dedi.  Soma Ziraat Odası Başkanı Tuncay Kurt ise, “Tohum maliyetlerini düşürmek için sizden bu makineyi talep ettik. Ziraat Odası Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çiftçilerimiz adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Minnettarız. Makine Turgutalp’te depoda duracak. Vatandaşlar gelip kullanabilecekler ve bir sonraki yıla hazırlanmış olacaklar” diye konuştu.

Köpek balığı dehşeti! Rus turist feci şekilde can verdi! Köpek balığı dehşeti! Rus turist feci şekilde can verdi!