Paralar hesaplara yatırıldı! Hesaplarınızı kontrol edin! Paralar hesaplara yatırıldı! Hesaplarınızı kontrol edin!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, “Temmuz ayı yaşlı ve engelli aylıklarını hesapları aktarmaya başladık. Bu kapsamda 2.7 milyar lira yaşlı, 2.1 milyar lira engelli aylıkları olmak üzere toplam 4.8 milyar lira tutarındaki aylıkları hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz” dedi.  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İzmir temasları kapsamında ilk olarak İzmir Valiliğine ziyaret gerçekleştirdi. Buradaki ziyaretin ardından bakan Göktaş, Buca ilçesinde bulundan Sosyal Dayanışma Merkezi’nin (SODAM) açılışına katıldı. Programda, İzmir Valisi Süleyman Elban, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer ve milletvekilleri yer aldı.

“Toplam 4.8 Milyar Lira Aylık Hak Sahiplerine Yattı”

Konuşmasında aylıkların vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandığını vurgulayan Bakan Göktaş, “Temmuz ayı yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara aktarmaya başladık. Bu kapsamda 2.7 milyar lira yaşlı, 2.1 milyar lira engelli aylıkları olmak üzere toplam 4.8 milyar lira tutarındaki aylıkları hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir hak kaybı yaşamaması için temmuz ayı farklarını da ağustos ayı dönem ödemesiyle birlikte hesaplara aktaracağız. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın toplumsal hayata tam ve eksiksiz katılımları için bağımsız bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz” cümlelerini söyledi.

“Pek Çok Ülkeye Örnek Oluyoruz”

Sözlerini sürdüren Göktaş, son olarak şu ifadeleri aktardı: “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye yüz yılında vatandaşlarımız için şeffaf ve adil sosyal politika modellerini hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bakanlık olarak talep odaklı hizmetten arz odaklı bir hizmet anlayışına geçerek, sosyal hizmetler alanında yeni bir çığır açtık. Bugün özgün hizmet modelimiz pek çok ülkeye örnek teşkil ediyor. Bu anlayışla vatandaşlarımızın hizmetlerinizden etkin şekilde yararlanması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Buca Sosyal Dayanışma Merkezimiz bunun en güzel örneklerinden biridir.”

Kaynak: İHA