Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz gazının sisteme aktarılması ile ilgili faturalar için müjde vermişti. Verilen müjdeye göre bir sene boyunca her ay 25 metreküp doğal gaz ücretsiz verilecek, bir aylık faturalardan ise ücret alınmayacağı belirtişmişti. Her ay 25 metreküplük doğal gazın ücretsiz verilmesiyle faturalalarda 150 TL, yılda ise toplam 1800 TL'lik bir indirim olacak.

"UYGULAMAYA HEMEN BAŞLADIK"

Bu haberin ardından doğalgaz faturaları için yeni bir açıklamayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptı. Bakan Dönmez konutlara ücretsiz doğal gaz verilmesiyle ilgili;

Uygulamaya da hemen başladık. İnşallah ilk faturalarınızda bunları da hissedeceksiniz

FATURASIZ GAZ SÜRECİ

1 ay sürecek olan faturasız gaz süreci 20 Nisan'da başladı. 20 Nisan sonrasında kesilen bütün faturaların tutarı sıfır olacak. Fakat 20 Nisan öncesinde fatura kesildiyse ücretsiz fatura dönemi başlangıcı 19 Mayıs olarak belirlendi.

SİTE YÖNETİMİ DETAYI

insanların merak ettiği şey ise merkezi sistemlerde nasıl olacağı. Bu sistemlerde ise ilk ay fatura düzenlemesi olmayacak. Bir sonraki aylarda ücretsiz doğal gaz uygumasında site yönetimi faturayı buna göre ayarlayacak. 

Editör: Onur Yılmaz