"Cinsellik ve İlişki Terapisi" dergisinde yayınlanan araştırma için 24 kadınla iletişim kuran araştırmacılar, ilişkilerde yaş farkının duygusal boşluk yaratmadığını, aksine daha tatmin edici ve başarılı ilişkilerin yaşandığını belirledi.

Dünyanın en ilginç araştırması! Ayak numaranıza göre yaşam süreniz belli oldu! Dünyanın en ilginç araştırması! Ayak numaranıza göre yaşam süreniz belli oldu!

Araştırmayı yöneten Samantha Banbury, "Bu çalışma, genç erkeklerle ilişkisi olan kadınların benzer ilişkilerde olanlardan daha az tatmin edici veya daha az başarılı olduğu önyargısını sorguluyor" açıklamasını yaptı.

Araştırmaya katılan kadınlar arasında, kendilerinden 7 ila 10 yaş küçük erkeklerle ilişki yaşayan "puma" olarak adlandırılan 17 kadın ile kendi yaşlarına yakın erkeklerle ilişki yaşayan yedi kadın yer aldı. İlk gruptaki kadınların, ortalama yaşları 45 olan diğer gruptakilere göre ilişkilerinde daha mutlu ve tatmin olduğu belirlendi.

Ekip, daha geniş bir kadın katılımcı grubuyla çalışarak elde ettikleri bulguları doğrulamayı ve derinleştirmeyi planlıyor.

Editör: Diyar Aslan