Oyun parkına kanlı saldırı: Çok sayıda çocuk hayatını kaybetti Oyun parkına kanlı saldırı: Çok sayıda çocuk hayatını kaybetti

Ataşehir’de 6 Ağustos 2020 günü sabah saatlerinde meydana gelen olayda A.Ü uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı. Çalışmaların devamında tanık E.E.’nin ifadesine başvuruldu. E.E. ifadesinde Aziz Ürün’ün damadı O.K. ile ortak bir iş yaptıklarını Ürün’ün ölümünde sonra yaptıkları bir konuşmada O.K.’nın olayı itiraf ettiğini öne sürdü. O.K.’nın bir konuşmasında kendisine; “Kayınpederimi vurmaları için Selahattin E. ve H.U. isimli şahıslara para verdim. Bunlar bacağından yaraladı ama kayınpederim vefat etti” dediğini öne sürdü.

BİRİ DAHA ÖNCE DE CİNAYET İŞLEMİŞ

Bu ifadenin üzerine çalışmalarını derinleştiren Cinayet Masası ekipleri olay yerine yakın gelip koşarak giden ve eşgallere uyan iki kişiyi tespit etti. Şüpheliler S.E.(41) ve H.U. (25) önceki gün yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ikisinin de çeşitli suçlardan çok sayıda kaydının olduğu öğrenilirken, S.E.’nin daha önceden Adana’da karıştığı bir cinayetten 18 yıl kesilmiş hapis cezası olduğu öğrenildi. Şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

İHA