Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) aralarında 12 il için sarı kodlu olmak üzere 35 il için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. Eylül ayının son günlerinde Marmara, Ege ve İç Anadolu’nun bir kısmı sağanak yağışlara teslim oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini yayımladı. Değerlendirmelere göre hava sıcaklığının 20 derece dolaylarına inmesi bekleniyor.

Toplamda 35 ilde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Manisa, Kütahya, Afyon, Denizli dikkat! Cumartesi günü... Foto Galeri: Manisa, Kütahya, Afyon, Denizli dikkat! Cumartesi günü...

MANİSA HAFTA SONU YAĞIŞLI

Meteorolojinin verilerine göre Manisa'da hafta sonu gökgürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Buna göre kentte görülmesi beklenen en düşük sıcaklık değeri hafta sonunda 17 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 53 ile 95 arasında değişim gösterecek. 

Cengiz Ergün Akmescit Mahallesini ziyaret etti Cengiz Ergün Akmescit Mahallesini ziyaret etti

Bu illerden 12’si için sarı kodlu yağış uyarısı yapıldı. Sarı kodlu uyarı yapılan illerdeki vatandaşların yağışa karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Sarı kodlu yağış uyarısı yapılan iller şöyle:

İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Bolu, Bursa, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Düzce, Karabük.

Manisa, İzmir, Aydın dikkat! Yunanistan üzerinden geliyor! Foto Galeri: Manisa, İzmir, Aydın dikkat! Yunanistan üzerinden geliyor!

SARI KOD ANLAMI NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır. Haber Merkezİ