Yusuf Halaçoğlu, Türkiye'deki siyasi belirsizliklerden dolayı yeni bir parti kurma kararı aldı. Halaçoğlu ve beraberindeki kurucular kurulu, partinin kuruluş dilekçesini vererek parti sürecini başlattı.

AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan Demirci ziyareti AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan Demirci ziyareti

Partinin İsmi Belli Oldu

Halaçoğlu, "Ülkemizin içine düştüğü şu an ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti" diyerek partinin kurulma nedenini açıkladı. Partinin ismini "Kutlu" olarak belirlediklerini duyurdu. Türkçe bir isim seçmeye özen gösterdiklerini ve ismin anlamlı olmasını istediklerini belirtti.

Halaçoğlu partisinin adını duyurduğu toplantıda şunları söyledi: "Her şeyin ülkemiz yararına olsun istiyoruz. Ülkemizin içine düştüğü şu an ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti. İsmini de istedik ki Türkçe bir isim olsun ve anlamı da olsun. Onun için de 'Kutlu' olsun dedik ve 'Kutlu' oldu partimizin ismi. Bu ülkenin düze çıkması için ne gerekiyorsa onu yapacak bir parti kurmaya çalıştık ve çok güzel bir ekibimiz var. Biz ne sağcıyız ne solcuyuz biz vatanseveriz." Yusuf Halaçoğlu ve arkadaşlarının bugün partinin kuruluş dilekçesini verdikleri öğrenildi. Kutlu Partisi, Türkiye'deki 139. parti olacak.

Partinin ideolojisinin vatanseverlik olduğunu vurgulayan Halaçoğlu, sağ veya sol ayrımı yapmadıklarını ifade etti. Kutlu Partisi'nin Türkiye'deki 139. parti olacağı açıklandı. Yusuf Halaçoğlu ve ekibinin, parti kurma sürecini başlatarak Türkiye'nin siyasi sahnesine yeni bir aktör olarak katılmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi