Türkiye Futbol Federasyonu, eski milli futbolcu Galip Haktanır'ın vefat ettiğini duyurdu.

TFF resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Türk futbolunun değerli isimlerinden, A Milli Takımımızın hayatta olan en yaşlı futbolcusu, "Kör Galip" lakaplı Galip Haktanır'ın 102 yaşında vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 5'i A Milli Takım, 1'i de B Milli Takım olmak üzere toplam 6 müsabakada ay-yıldızlı formamızı terleten Galip Haktanır, kulüp kariyerinde ise 16 sezon boyunca Vefaspor forması giymişti.

Manisa FK iyi gidişatı sürdürmek istiyor! Manisa FK iyi gidişatı sürdürmek istiyor!

Merhum Galip Haktanır'a Allah'tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına ve başta Vefaspor olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

GALİP HAKTANIR KİMDİR?

Altı yaşında babasını kaybeden Galip Haktanır, ortaöğrenimini Darüşşafaka’da tamamladı. Vefa Spor Kulübü’nde oynayan Darüşşafakalı bir ağabeyinin tavsiyesiyle küçük yaşlarda futbol oynamaya başlayan Haktanır, henüz lise öğrencisiyken önce Beşiktaş, ardından Galatasaray, son sınıfta ise Fenerbahçe’de oynadı. 1942’de Darüşşafaka’dan mezun olduğu yıl Vefa’ya transfer oldu ve futbol kariyerini 1957 yılında burada sonlandırdı. Galip Haktanır, hem futbol dünyasında hem de Darüşşafaka ailesi için “Kör Galip” ismi ile efsaneler arasında yerini aldı. İHA