Tesla aracı olanlar, aracın batarya değişiminin kaç para olduğunu merak ediyor… Peki Tesla’nın batarya değişimi kaç para? Tesla araçların batarya fiyatları ne kadar?

Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil markası Tesla'nın Türkiye'de sattığı Tesla Model Y modelinin batarya değişim ücreti dudak uçuklattı!

Elektrikli otomobillerde pil değişimi konusu, belirli bir kullanım süresinden sonra gündeme gelebiliyor. Bu nedenle Türkiye’deki Tesla sahipleri, Model Y’nin batarya değişim ücretini merak ediyorlardı.

Türk YouTube yayıncısı Engin Özören, Türkiye’deki Tesla Model Y’nin batarya değişim ücretiyle rakamı paylaştı.

İstanbul’da kanlı dehşet… Dini nikahlı eşini ve 2 kızını öldürdü! İstanbul’da kanlı dehşet… Dini nikahlı eşini ve 2 kızını öldürdü!

Tesla’nın Batarya Değişimi Kaç Para?

Özgören’in paylaştığı bilgilere göre, Model Y’nin Türkiye’deki batarya değişim maliyeti 390 bin TL olarak belirlenmiş, işçilik dahil edildiğinde bu miktarın 490 bin TL’ye kadar çıkabildiği ifade ediliyor.

Tesla’nın Türkiye’de satılan modelleri 2 milyon 252 bin TL’den başlıyor, bu da batarya değişim ücretinin araç fiyatının yüzde 21’ine kadar çıkabileceği anlamına geliyor.

Tesla, 2023 Nisan ayında Model Y aracıyla Türkiye pazarına giriş yapmış ve bu süreçte başarılı bir performans sergileyerek ülkede en çok satan elektrikli otomobil markalarından biri olmuştu.

Öte yandan Tesla’nın Türkiye destek sayfasında da garanti süresince minimum %70 batarya kapasitesini koruyarak 8 yıl veya 160 bin kilometre garanti ifadeleri de bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi