Yeni ve sivil anayasa konusu bu hafta Meclis gündemine oturacak. Bu çerçevede, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'un siyasi parti liderlerini ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca, enerji alanındaki anayasa teklifi de görüşülecek. Bu teklifle, yerli üretim ve ithal doğalgazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanması ve yenilenebilir enerji üretim santrallerinin kurulması gibi konular ele alınacak.

Fahiş fiyatla mücadele de önemli bir gündem maddesi olacak. Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemelerle, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılması ve işletmelere kapatma yaptırımı getirilmesi tartışılacak.

Ayrıca, Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapısındaki değişiklikleri içeren bir teklifin Meclis Başkanlığı'na sunulması planlanıyor.

Ahmet Ercan’dan deprem uyarısı! Hem Ege hem Marmara tehlikede… Ahmet Ercan’dan deprem uyarısı! Hem Ege hem Marmara tehlikede…

Parti liderlerinin de bu hafta Meclis kürsüsünden milletvekillerine hitap edecekleri ve Salı ve Çarşamba günleri parti grup toplantılarının düzenleneceği belirtiliyor. 

Kaynak: Haber Merkezi