Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaklaşan yaz ayları öncesi sinek, koku, çöp problemini ortadan kaldırmak ve yağışlı havalarda taşkın riskine karşı önlem almak için Turgutlu ilçe merkezinde yer alan Irlamaz Deresi’nde 1 kilometrelik temizlik çalışması başlattı.

Geçmiş dönemlerde yoğun talep ve şikayette bulunduğu halde derede temizlik çalışması yapılmadığını vurgulayan Yeni Mahalle sakini İzzet Ali Tek, “Daha önce Irlamaz Deresi çöplük içindeydi.

Lastik, çok sayıda atık ve şişeler vardı. Geçmiş dönemlerde her yere şikayet ettim. Çalışmalar şu an sürüyor. İlaçlamalarda yapılmaya başladı. Başkanımıza oy verdiğimiz için hiç pişman değiliz, her zaman arkasındayız” dedi.

Derenin bulunduğu noktanın Turgutlu’nun göz bebeği olduğunu ifade eden Subaşı Mahalle Muhtarı Sami Tezcan, “Irlamaz Deresi’ne daha önce hiç bakım yapılmadı.

Şimdi ise temizleniyor, çok güzel oluyor. Buraların temiz tutulması lazım, bütün Turgutlu burayı kullanıyor.

Çünkü Turgutlu’nun göz bebeği bir yer. Yapılan hizmetler çok güzel. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek, Turgutlu Belediye Başkanımız Çetin Akın ve MASKİ ekiplerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çevre temizliği konusunda vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirten Yeni Mahalle Muhtarı Yalçın Bostancı, “1 kilometrelik dere yatağı MASKİ ekipleri tarafından temizleniyor. Derede vatandaşlar tarafından atılan malzemeleri görüyoruz.

Çalışmadan sonra vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olması ve çevreye kirletmemelerini tavsiye ediyoruz. Bu alan spor, piknik ve etkinlikler için herkes tarafından kullanılıyor.

7 Eylül Mahalle sakini Ali Şuri Bölükoğlu, “Her sabah bu bölgede düzenli olarak spor yapıyorum. Çok güzel çalışmalar olduğunu izliyorum. Burası çok ihmal edilmişti. Zannediyorsam 6 senedir izlediğim kadarıyla dere bakımsızdı. Hiç çalışma yapılmamıştı.

Emekli maaşlarında zam hesapları… Zam nasıl uygulanacak? Emekli maaşlarında zam hesapları… Zam nasıl uygulanacak?

Kaynak: İHA