Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Bakım-onarım çalışması devam eden Manisa 19 Mayıs Stadı’nda ikinci ihalenin iptal edildiğini ifade eden Aktan, “Stat konusunda maalesef sürekli sıkıntılar çıkıyor. Bu sadece Manisa Futbol Kulübü’nün değil tüm Manisa’nın sorunu. Sorunlar aşılması ve verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz” dedi.

Manisa Futbol Kulübü, Spor Toto 1. Lig’de ilk yarıyı 28 puanla 9'uncu sırada tamamladı. Başkan Mevlüt Aktan, Başkan Vekili Engin Anlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Hasacar, Akın Saadetin Gezgin, Tanju Balatlı, Özcan Nalbantlar, Erdem Özkan, Ali Arslan, Seyit Ali Özmen ve Murat Taşkıran Manisa basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan’ın da yer aldığı kahvaltı sonrası Başkan Mevlüt Aktan, gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“LİGİN İLK YARISINDA BAŞARILI BİR GRAFİK SERGİLEDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

İlk olarak Manisa Futbol Kulübü’nün ligdeki durumunu değerlendiren Başkan Aktan, “Kısa zamanda çok yol kat eden bir kulüp olduk. Hem yönetilme anlamında hem de başarı olarak örnek gösterilen kulüplerden biriyiz. Manisamızı yurt içinde ve yurt dışında her alanda en iyi şekilde temsil ediyoruz. Bunu gittiğimiz toplantılarda da görüyoruz. Ülkedeki ekonomik durumun bilincinde olan bir kulüp olarak geçen sezona göre bu sezon maliyetimizi yarı yarıya düşürdük. Altyapı ve genç oyunculara yönelik bir oluşum gerçekleştirdik. Bunun meyvelerini de alıyoruz. Ligin ilk yarısında başarılı bir grafik sergilediğimizi düşünüyoruz. Spor kamuoyunu da bu başarımızı her fırsatta dile getiriyor. Bizden çok çok yüksek maliyetlerle kurulmuş takımlara baktığımızda olduğumuz yerin başarı olduğunu görmek mümkün. İkinci yarıda da birkaç takviyeyle bu başarımızı arttırmak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz Süper Lig ama Süper Lig’e çıkarken de sağlam bir yapılanma ve sağlam bir ekonomiyle çıkmanız gerekiyor. Bunu yapamadığınız takdirde daha sert bir şekilde aşağılara doğru düşüyorsunuz. Son dönemde puan silmeler, transfer yasakları bunun en güncel örneği. Bu bilinçle ikinci yarıda da bize yakışan şekilde Süper Lig mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“STAT KONUSUNDA VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYORUZ”

Ligin ikinci yarısında karşılaşmaların Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynanıp oynanmayacağı ile ilgili gelen soruyu da cevaplayan Başkan Mevlüt Aktan, “Stat konusu Manisa’nın uzun yıllardır kanayan bir yarası. Biz aslında yeni bir stat projesini hazırlamıştık ve hayata geçirmek istiyorduk ama maalesef günümüz şartlarında çok zorlaştı. Onun yerine Manisa 19 Mayıs Stadı’nın bakım-onarım çalışmaları için hem Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve Gençlik Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun büyük çabaları oldu. Uzun süren bir ihale sürecinin ardından birinci etap bakım-onarım çalışmaları başladı. Gayet de güzel giden bir süreç oldu ve çok yol kat edildi. Ancak üzülerek ifade etmek istiyorum ki başlaması gereken ikinci etap ihale iptal oldu. İkinci etap ihale sürecinde kale arkası koltukları, kale arkası tribünlerinin üstünün kapatılması, çevre düzenlemesi, iç dekorasyonunun tamamlanması gibi işlemler vardı. Ligin ikinci yarısında maçlarımızı Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynamayı düşünüyorduk ancak gelinen noktada bunun biraz gecikeceğini görüyoruz. Stat konusu sadece Manisa Futbol Kulübü’nün değil Manisa’nın da sorunu. Birçok yere gidiyoruz ve gittiğimiz çoğu yerde yeni statlar görüyoruz. Sadece Manisa’nın stat konusunda çok geride kaldığını görebiliyoruz. Kaldı ki yeni stat da değil. Mevcut stadın bakım ve onarımı yapılacaktı. Orada da böyle bir sıkıntının çıkması bizleri rahatsız ediyor. Biz Manisa’ya, Manisalılara stat ile ilgili verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Maçlarımızı oynadığımız Mümin Özkasap Stadı bu lig için fiziki olarak çok eksik. Bu nedenle Manisa 19 Mayıs Stadı’nda pürüzlerin giderilmesi için tüm yetkilileri, tüm Manisa’yı duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

“MANİSASPOR İLE KARŞILIKLI İYİ NİYET ÇERÇEVESİNDE İLİŞKİLERİMİZ VAR”

Manisaspor ile Manisa Futbol Kulübü’nün son dönemdeki yakınlaşmasıyla ilgili soruya da yanıt veren Başkan Aktan, “Daha önce de bunu çok kez dile getirdim; Bizim Manisaspor ile hiçbir problemimiz yok. Tam tersine Manisaspor’un iyi olması hem bizim için hem de tüm Manisa için çok önemli. Ben 23 yıllık Manisaspor delegesiyim ve Manisaspor’un iyi olmasını en çok ben istiyorum. Ancak uzun yıllardır siyasi nedenlerden dolayı Manisaspor hiç istemediğimiz bir noktaya geldi. Manisalılar Manisaspor’un bu hale nasıl getirildiğini çok iyi biliyor. Kimlerden hesap sorulması gerektiğini çok iyi biliyor. Herkesin kalbinden geçen bir şey var ama şuan hukuki olarak da bizim Manisaspor ile birleşmemiz mümkün değil. Bizim Manisaspor’un şu anki yönetimiyle karşılıklı iyi niyet çerçevesinde ilişkilerimiz var. Kendilerine fiziki anlamda destek olmaya çalışıyoruz. Manisaspor’a tüm Manisalıların sahip çıkması lazım ama bazı kesimler bunun yerine Manisa FK-Manisaspor kavgasından bir şeyler çıkarma peşinde. Biz de Manisaspor Başkanı Sayın Ümit Atlı ve yönetimi de bunun farkındayız. Biz bunlara prim vermemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı sonrası Başkan Mevlüt Aktan ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensuplarıyla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. SPOR SERVİSİ

MHK'nın yeni başkanı Lale Orta oldu MHK'nın yeni başkanı Lale Orta oldu