İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nda 4 yıl boyunca teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunan Tunç Önsoy, partisinin Manisa il başkanlığı için adaylığını açıkladı.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tunç Önsoy, düzenlediği basın açıklamasıyla birlikte 15 Ocak 2024 tarihinde yapılacak olan kongrede il başkan adaylığını duyurdu. Parti binasındaki basın açıklamasına İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İYİ Parti Yunusemre ilçe Başkanı Tufan Akan, İYİ Parti Şehzadeler ilçesi Başkanı Ahmet Çelik, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katılım gösterdi. Başkan adayı Tunç Önsoy burada yaptığı açıklamada, kendisinin göreve getirildiği takdirde İYİ Parti’yi Manisa’da birinci parti haline getireceğini anlattı.

Önsoy partide yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Kuruluşundan bu yana hepimiz gibi fedakârca içerisinde bulunduğum İYİ Parti’de çeşitli görevlerde bulundum. Son dönemde de İYİ Parti Manisa İl başkanımız sayın Hasan Eryılmaz’ın yönetiminde 4 yıl boyunca teşkilat başkanı olarak gururla çalıştım. Milli birlik ortamının yeşermesine katkı sunmak üzere çıktığımız bu yolda sizlerin de teveccühüyle İYİ Parti Manisa İl Başkanlığına adaylığımı açıklamak üzere bugün buradayım. İYİ Parti olarak, tüm baskılara rağmen cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı olan 2023’te gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine büyük bir coşkuyla hazırlanıyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, onun izinde, onun gölgesinde, onun ilkeleriyle var olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerin milletimizin ve ülkemizin bu kara günlerden aydınlığa çıkacağı günler olacağına inanıyoruz. Bu seçimlerin öneminin farkındayız. Partimizin kurucu üyeleri, güçlü kadınlarımız ve her geçen gün büyüyerek aramıza katılan yeni üyelerimizle birlikte kucaklayıcı, birleştirici, üretken ve dinamik bir yönetimle seçime yüksek motivasyonlu bir şekilde giriyoruz ve Allah’ın izniyle Türkiye’nin güzel yarınları için bu seçimi hep birlikte kazanacağız.” HABER MERKEZİ

Başkan Kayda’dan Ankara çıkarması Başkan Kayda’dan Ankara çıkarması