Yerel seçim yaklaştıkça, siyasilerin söylemleri de iyiden iyiye sertleşmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Nurlupınar’da vatandaşa seslenen ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ü eleştiren CHP’nin adayı Ferdi Zeyrek’e cevap MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner’den geldi.

MHP’li Tosuner, Zeyrek’e yönelik flaş iddialarda bulundu, Zeyrek’i sert sözlerle eleştirdi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan MHP’li Tosuner, Zeyrek’in villasının kaçak olduğunu savundu.

Zeyrek ve Balaban buluştu Zeyrek ve Balaban buluştu

İşte MHP’li Tosuner’in o açıklaması:

Senin Babandan Da Sana Miras Kalsa İnkar Mı Edeceksin?

Sandığın vatandaşımızın önüne konulacağı gün yaklaştıkça, birtakım çevreler de korku ve paniğe kapılarak ne söylediğini bilmez oluyor. Kaybedeceğini anlayanlar, fütursuzca sağa sola saldırıyor. Manisa’da 2009 yılından bu yana belediye başkanlığı görevinde bulunan, defalarca ödüller alan, kentimizin çehresini değiştiren Cumhur İttifakımızın Belediye Başkan Adayı ve MHP’mizin değerli mensubu Sayın Cengiz Ergün’ün karşısında hiçbir şansı olmayan CHP’nin adayı Ferdi Zeyrek, Nurlupınar Mahallemizde bir konuşma yapmış.

Ne demiş CHP’nin adayı? Sayın Başkanımızın vizyon projelerinden olan Spilkent Projesi’ni diline dolamış, ‘O toplu konutu Cengiz Ergün yapamaz, Ferdi Zeyrek yapar.’ demiş. Sözlerinin devamında da Sayın Cengiz Ergün’ü, babasından 2000 daire kaldığından dem vurmuş. Dem vurmayı, demlenmeyi çok iyi bildikleri için olsa gerek.

Ferdi Zeyrek’e sormak isterim; senin babandan da sana miras kalsa inkar mı edeceksin? Bu nasıl bir terbiyesizlik, nasıl bir adap yoksunluğudur. Kendi ağzınla babasından ev kaldığını söylüyorsun, sonra bunu seçim malzemesi olarak kullanmaya kalkıyorsun. Yazıklar olsun.

5D843D61 A1Aa 44F7 93A8 Fdcaf3031Dad

İmarı Mimar Yapar, Yaparsa Kaçak Yapar

CHP’nin adayı Ferdi Zeyrek, Sayın Cengiz Ergün’ün imar için gecesini gündüzüne kattığından, kentin 35 yıllık kanayan yarası olan imarla ilgili yaptıklarından habersiz olmalı ki ‘İmarı mimar yapar’ diye seçim çalışması yapıyormuş.

CHP’nin adayı Ferdi Zeyrek’e buradan soruyorum, Keçiliköy’de bulunan ve değerinin 1 milyon dolar olduğu söylenen villanın kaçak olduğundan haberin var mı? Zaman zaman genel başkanın Özgür Özel’in de gelip kaldığı şatafatlı köşkünün bir bölümünün kaçak olduğunu da Manisalılara anlattın mı?

Sizin, seçim çalışmalarında söylediğiniz slogan eksik kalmış, gerisini de biz tamamlayalım… İmarı mimar yapar, yaparsa kaçak yapar!

Villayı Manisapor’da Yöneticilik Yaparken Mi Yaptırdın?

O villayı 5 kuruş faydan olmadığı, ama her fırsatta diline doladığın Manisapor’da yöneticilik yaparken mi yaptırdın? Şimdilerde yanında gezen, o dönemde Manisaspor’u beraber uçuruma sürüklediğiniz arkadaşlarınla mı yaptırdın?

Bu sorularının cevabını biz biliyoruz. Ancak kamuoyu açıklama bekliyor. Kamuoyu, soruların cevaplarını, konunun muhatabından almak istiyor.

Size son bir sorum daha var Sayın Zeyrek? Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’e yok Manisa’da kalmıyor, sürekli Çeşme’deki yazlığında oturuyor diye algı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Peki senin yazlığın, villan yok mu Çeşme’de? Şatafatlı, lüks hayatlarınızın içerisinden çıkıp halkçılık oyunları oynamayın. Bu millet, bu halk bunları yemez…

Yalan Siyasetin Para Etmediği Gerçeğiyle Yüzleşeceksiniz

Siz, istediğiniz kadar çamur atma siyasetiyle seçim kampanyası yürütün. Siz bel altı siyaset yaptıkça biz sizin kirli işlerinizi ortaya dökmeye devam edeceğiz.

Şunu da unutmayın ki Manisalıların böyle ucuz numaralara, yalandan göz boyamalara karnı tok. Az kaldı. 1 Nisan sabahı biz, hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğumuz Manisa’mızı geliştirmek için hazırlıklarımızı yaparken, siz yalan siyasetin para etmediği gerçeğiyle yüzleşeceksiniz.

Biz Manisa’ya istikrar içinde 5 yıl daha hizmet etme yoluna girerken, siz kongrelerle, seçimlerle kendi iç kavgalarınıza tutuşacaksınız.

Bir kez daha söylüyorum, Manisa’nın ucuz siyasete, yalan dolan sözlere prim vermek gibi bir alışkanlığı yok. Manisa hizmete oy verir, samimiyete oy verir, gerçeğe oy verir. O yüzdendir ki Manisa 31 Mart seçimlerinde yine Sayın Cengiz Ergün’e oy verecektir.

Kaynak: Haber Merkezi