Akhisar’da, MHP’nin ilçe kongresi gerçekleştirildi. Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içinde bulunan belediye parkındaki sinema salonunda tek listeyle gerçekleşen MHP Akhisar 14. Olağan Kongresinde mevcut başkan Ahmet Namal tüm delegelerin oylarını alarak güven tazeledi.

Kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve partililer katıldı. Divan Başkanlığına MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay seçildi.

MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal, kongreye katılan herkese teşekkür etti. Akhisar’daki Milliyetçi Hareket Partililer'in kongrede gösterdikleri irade ile yaklaşan yerel seçimlerde başarının müjdelendiğini tescillediklerini söyleyen Başkan Namal, “Milli olan yerli olan memleketin hayrına olan milletin menfaatine olan Allah’ın rızasını gözetenlerden olanlar bugün salonumuzda idi. Türk Dünyasının Bilge Lideri Devlet Bahçeli’nin yanında olanlar burada idi. Türkiye Yüzyılı ve Türk Yüzyılı Lider Ülke Türkiye diyenler burada idik. Bir kez daha üstlendiğim tarihi ve zor görevi onurla, gururla, heyecanla ve inançla tüm yöneticilerimle yerine getirmeye devam edeceğim. Milliyetçi Hareket Partisi, birliğin ve dirliğin adıdır. Milliyetçi Hareket Partisi haysiyet ve huzurun adresidir. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Türkiye’dir, Türk milletidir, istiklal ve istikbal ahlakıdır. Değerli gönüldaşlarım sizlerle iftihar ediyor, hepinize güveniyorum. Partimiz üzerinde oyun kuranları bir kez daha mahcup ettiniz. Kulisleri, lobileri, spekülasyonları, algı oyunlarını buruşturup attınız. Davanıza ve iradenize sahip çıktınız. Milliyetçi- Ülkücü Hareket buradan haykırmakta ve uyarmaktadır. Bu cennet vatan sahipsiz değildir ay yıldızlı al bayrak rüzgârsız değildir. Aziz millet varlığı yalnız ve çaresiz değildir. Milliyetçi Hareket Partisi ayaktadır. Tüm büyüklerimizei tüm üyelerimize,dava arkadaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, siyasi partilerin güzide temsilcilerine, kıymetli basın mensuplarına, eş dost akraba arkadaşlarıma;  şahsım, ilçe teşkilatım ve partim adına çok teşekkür ederken 14. dönem yönetim kurulunda görev alan ve bu dönem aramızda olamayacak arkadaşlarıma ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kongrede MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner birer konuşma yaparak Ahmet Namal’ı tebrik etti, görevlerinde başarılar diledi.

CHP’li Özel ‘Gezi’ tutuklularını ziyaret etti CHP’li Özel ‘Gezi’ tutuklularını ziyaret etti

MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal’ın yönetim kurulunda Ali Açıl, Arif Çivi, Ali Baştürk, Halil Kelleci, Halil Akdeniz, Haluk Ereceli, İlkay Sümbelli, Osman Çelik, Necdet Kıyak, Hüseyin Erdoğan, Cihan Lopoğlu, Recep Kabayel, İlker Kocacık, Osman Kazanlı, Esin Güngör, Tanju Tosun, Hasan Altındağ ve Gökhan Karanfil yer aldı.