Turgutlu Belediyesinden ahde vefa Turgutlu Belediyesinden ahde vefa

MASKİ MATİK cihazlarının saha montajlarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü Yunusemre ilçesine bağlı Fevzi çakmak Mahallesi’nde de montaj çalışmalarını tamamladı. Mahalle Muhtarı Musa Sezer ve vatandaşlar kendilerine sunulan kolay ulaşılabilir hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından yazılımı ve donanımı yapılan MASKİ MATİK cihazlarının saha montajları devam ediyor. Vatandaşların su faturası ödeme, kartlı sayaçlarına su yükleme işlemlerinde kolaylık sağlayan bir cihazın daha kurulumu Şehzadeler ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan ve mahalle Muhtarı Musa Sezer’de kurulumu tamamlanan cihazı inceledi. Muhtar ve vatandaşlar cihazın büyük bir kolaylık sağladığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

“Mahalle Sakinlerimize Sunulan Kolay Ulaşılabilir Hizmet Hayırlı Olsun”

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün müjdesini vermiş olduğu ve AR-GE birimimiz tarafından geliştirilen MASKİ MATİK cihazlarımızın saha montajlarına devam ediyoruz. Fevzi Çakmak mahallemizde de cihazın kurulumunu tamamladık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Abonelerimiz MASKİ MATİK cihazlarında banka kartları, kredi kartları ve temassız özelliğe sahip kartlarla işlem yapabiliyor. Ayrıca, aboneler geçmiş dönem borçlarını kredi kartı ile temassız olarak ödeyebiliyor. Daha hızlı ara yüze sahip olan bu cihaz, işlem yapan vatandaşlarımızı sesli uyarı yöntemi ile de yönlendiriyor. Ayrıca MASKİ MATİK’ler de işlem ücretlerimiz 3 TL’ye düşürüldü. Bu ücret de genel bakım giderleri, makbuz ücreti gibi sadece giderlerin karşılanması adına, kar amacı olmaksızın alınıyor. Mahalle sakinlerimize sunulan kolay ulaşılabilir hizmetin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

 “Mahallemiz İçin Şahane Bir Hizmet”

Mahalle Muhtarı Musa Sezer ise, “Öncelikle Cengiz Başkanımıza mahallemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Fevzi çakmak mahallemize Büyükşehir olmadan önce de Başkanımız fazlası ile hizmet gerçekleştirdi. Mahallede en çok ihtiyaç olan yatırımlardan biri de MASKİ MATİK cihazıydı. Mahallemizde kartlı sayaç kullanan vatandaşlarımızın acil bir ihtiyacı idi. Başkanımızdan talep ettik ve talebimiz üzerine kısa zamanda kurulması bize büyük bir hizmet oldu. Mahallemiz için şahane bir hizmet. Vatandaşlarımız çok memnun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’den Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi