MASKİ Genel Müdürlüğünün 2023 yılı 1. Olağanüstü Genel Kurulunda deprem felaketi sonrasında Manisa’ya yerleşecek vatandaşlar için Mecliste önemli bir karar alındı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan depremlerin ardından tüm imkânlarını seferber eden Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, depremzede vatandaşlara yönelik bir çalışma daha başlattı. Deprem bölgesinden ayrılarak Manisa’ya yerleşen depremzedelerden, depozito, açma bedeli ve sözleşme bedelinde ücret talep etmeyecek olan MASKİ Genel Müdürlüğü, 12 metreküpe kadar su kullanımda da temsili olarak 1 TL ücret alacak.

Şehzadeler'den gençler ve çocuklara bir hizmet daha   Şehzadeler'den gençler ve çocuklara bir hizmet daha  

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün, 2023 yılı 1. Olağanüstü Genel Kurulu toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’nün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2 gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa’ya gelen depremzedeleri de yalnız bırakmadı. Olağanüstü Genel Kurulda, Manisa’ya yerleşen depremzedelerden, depozito, açma bedeli ve sözleşme bedelinde ücret talep edilmeyeceğini belirten Başkan Vekili Güzgülü, vatandaşlardan depremzede olduklarını kanıtlayıcı belge dışında herhangi bir belge istenmeyeceğini söyledi. Güzgülü açıklamasının devamında, “MASKİ Genel Müdürlüğünün 2023 yılı ücret tarifesinin mekanik sayaçlar 1. kademesi köy, belde, ilçe merkezi ayrımı olmaksızın 1-12 metreküp arası 1 lira olarak uygulanır. MASKİ Genel Müdürlüğünün 2023 yılı ücret tarifesinin elektronik kartlı sayaçlar kısmının 1. kademesi köy, belde, ilçe merkezi ayrımı olmaksızın 1 lira olarak uygulanır” diyerek maddeyi okudu.

Depremzedelere yönelik içme suyu abonelikleri ile ilgili kolaylık oybirliğiyle meclisten geçti

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’nün gündem maddesini okumasının ardından yapılan oylamada depremzede vatandaşlara içme suyu aboneliklerinde sağlayacak olan kolaylık meclisten oybirliğiyle geçti.