‘Üretken Belediyecilik’ anlayışı çerçevesinde kırsal kalkınmaya yönelik sağladığı destekleme projelerine aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılında da gübre desteğini sürdürecek. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde 2022 ve 2023 yıllarında toplam bin 300 ton gübre desteği gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı destekleme başvurularını başlattı.

Aydın Denizli Otoyolu Ücreti Ne Kadar? Ne Zaman Açıldı? Aydın Denizli Otoyolu Ücreti Ne Kadar? Ne Zaman Açıldı?

Proje kapsamında desteklemeler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024 yılında da tek yıllık bitki üretimi yapan üreticilere yönelik olacak. Proje kapsamında Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan ve Ziraat Odası’ndan alınacak Çiftçilik Belgesi ile üretimini belgeleyebilecek olan üreticilerden 3-10 dekar arası tek yıllık ürün yetiştiren üreticilere 2 (iki) çuval, 10-20 dekar arası tek yıllık ürün yetiştiriciliği yapan üreticilere 4 (dört) çuval, 20-50 dekar arası Demirci, Gördes, Kula, Köprübaşı ve Selendi ilçelerinde üretim yapan üreticilere 6 (altı) çuval ve diğer ilçelerde 20-30 dekar arası tek yıllık ürün yetiştiriciliği yapan üreticilere 6 (altı) çuval ve gübre desteği verilecek. Gübre bedelinin yüzde 50’si Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe desteği olarak karşılanacak olup; kalan yüzde 50’si ise üreticilerden çiftçi katkısı tutarı olarak alınacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gübre desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler, ilçelerde Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüklerine, merkezde ise Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na 12 Ocak tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Kaynak: Özkan ÇELİK