Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Manisa’da yaşayan Bulgaristan göçmenleri ülkelerindeki seçimler dolayısıyla 6. kez sandığa gitti.

Hava sıcaklığın 40 derecelerin üzerinde seyretmesi Manisa’daki göçmenlerin bir önceki seçime oranla sandığa gitmelerini engelledi. Bulgaristan genel seçimi ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için Manisa'daki göçmenler oylarını Karaağaçlı İlkokulu’nda, Güzelyurt TOKİ 2 İlkokulunda ve Akmescit Mahallesi Cumhuriyet İlkokulunda kurulan sandıklarda kullandı.


Seçimlerde ise vatandaşlar iki türlü oy sistemde oylarını kullandı. Geçtiğimiz seçimlerde devreye alınan elektronik sistemle oy kullandırılırken bazı sandıklarda ise eski usülle oy kullandırıldı.
Seçimleri Manisa Valiliği adına vali yardımcısı Aydın Memük koordine etti.

Manisa Rumeli Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Altan Hafızismailoğlu ve yönetimindeki üyeleri gerek telefonlarla gerekse sosyal medya hesaplarından Karağaçlı, Akmescit,Güzelyurt, Barboros yerleşim birimlerinde oturan Bulgaristan göçmenlerini oylarını kullanmaları için sandığa yönlendirdi.

Başkan Durbay’dan Başkan Balaban’a ziyaret Başkan Durbay’dan Başkan Balaban’a ziyaret


Manisa’da oy kullanması gereken 4 bin seçmenden sandığa ilgi gösteren seçmen sayısının ise geçtiğimiz seçime göre oldukça düşük olduğu belirtildi.
Türklerin haklarını savunacak olan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi 36 olan milletvekili sayısını artıp artmayacağı ve hükümette ortak olup olmayacağı ise sayımlar sonrasında belli olacak

Muhabir: AHMET ÜNSAL