Kadın istihdamını artırmak amacıyla yürütülen Milli Müdafaadan Milli Kalkınmaya Türkiye Yüzyılının Kadınları, Yüzyılın Kadın İstihdamı İş-Pozitif Projesi kapsamında Vali Enver Ünlü başkanlığında Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Lenis Global Plas. ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 25 kadın, firmanın tam zamanlı sigortalı çalışanı olarak kendi evinden çalışma imkânına sahip olacak.

Manisa Valisi Enver Ünlü başkanlığında Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Lenis Global Plas. Ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolü imza törenine Vali Enver Ünlü, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Günseli Tufan, Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Buket İnce, Lenis Global Plas. ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanları Hülya Koçalp Yılmaz ve Sedef Koçalp Kılınçlar katıldı.

“KADINLAR TOPLUMUN TEMEL YAPI TAŞIDIR”

İmzalanan protokolün kadınların istihdamını artırma ve onlara ekonomik bağımsızlık sağlama yolunda atılan önemli bir adım olduğunu belirten Vali Enver Ünlü, “Kadınlarımız, toplumumuzun temel yapı taşlarıdır. Onların ekonomik hayatta daha fazla yer alması, ülkemizin kalkınma hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynayacaktır. Bu protokol ile 25 kadınımız, firmanın tam zamanlı sigortalı çalışanı olarak kendi evlerinden çalışma imkânına sahip olacak. Bu onların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı olacak. Bu projeyle birlikte kadınlarımız, evlerinden çıkmadan ekonomik hayatın aktif bir parçası haline gelecekler. Bu, aynı zamanda çalışma hayatına katılımda esneklik sağlayarak, kadınlarımızın iş hayatında daha dengeli bir rol üstlenmelerine olanak tanıyacaktır.” dedi.

VALİ ÜNLÜ’DEN FİRMAYA TEŞEKKÜR

Lenis Global Plas. ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti.'ye, kadın istihdamına verdikleri destek için, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne de bu önemli projeye olan katkıları için teşekkür eden Vali Ünlü, “Bu iş birliği protokolünün, diğer firmalara da örnek olmasını diliyorum. Kadınlarımızın her alanda daha fazla yer alması, sadece bireysel başarılarını artırmakla kalmayacak, ülkemizin genel refah seviyesini de yükseltecektir. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor, kadınlarımızın bu projeden en iyi şekilde faydalanmasını temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Günseli Tufan, “İmzaladığımız protokol ile kadın istihdamını artırmayı ve onlara daha esnek çalışma koşulları sunmayı hedefliyoruz. Bu projeye destek veren Sayın Valimize, Lenis Global Plas. ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti.'ye teşekkür ediyorum.” Dedi.

Lenis Global Plas. Ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. yetkilileri, kadın istihdamını destekleyen bu önemli projede yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, imzalanan iş birliği protokolünün hayırlı olmasını temenni etti.

Lenis Global Plas. Ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. ile imzalanan protokol ile kadın istihdamı desteklenirken yaklaşık 25 kadının firmanın tam zamanlı sigortalı çalışanı olarak kendi evlerinden çalışma imkânı bulması sağlanacak. Çeşitli sebeplerle aktif iş hayatının içinde bulunma imkânı olmayan kadınlara evden çalışma modeliyle tam zamanlı sigortalı olarak istihdama dahil olması sağlanacak. İlimizde Lenis Global Firması ile başlatılacak bu çalışma modeli ile evden çalışma yönteminin yaygınlaştırılarak kadınların çalışma hayatına dahil edilmesi için örnek olması hedefleniyor. 

Gazeteciler Cemiyeti’nden lokma hayrı Gazeteciler Cemiyeti’nden lokma hayrı

Kaynak: Haber Merkezi