23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Manisa’da büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında CHP Manisa İl Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımlarıyla yürüyüş düzenlendi. Sultan Camii önünde başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son bulurken, Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Yürüyüşe Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ile Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay da katıldı.  Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk bırakılması ve konuşmalarla son buldu. Çelenk sunma törenine Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban da katılım gösterdi.

“HALK 104 YIL ÖNCE BUGÜN KARANLIĞA KARŞI MEŞALE YAKTI”

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper törende yaptığı konuşmada, “104 yıl önce bugün egemenlik bir kişinin iradesinden alıp, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ denilerek halkın iradesine verildi. 104 yıl önce bugün halk kendi iradesi ile kendi kaderini tayin edebilme hakkına sahip oldu. 104 yıl önce bugün halk karanlığa ve o karanlığa uşaklık edenlere karşı bağımsızlık mücadelesinin meşalesini yaktı. 104 yıl önce bu halk bir liderin, bir kurtarıcının önderliğinde kurtuluşunun, bağımsızlığının kararlarını kendi iradesi ile vermek için Ankara’da bir meclis çatısı altında bir araya geldi. İşte o lider, yol gösterici ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.  Saygı ve minnetle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı. 

Devlet Bahçeli'den Süper Lig önerisi Devlet Bahçeli'den Süper Lig önerisi

Muhabir: AHMET ÜNSAL