Manisa-İzmir arası bilet fiyatlarının 35 TL’ye çıkmasının ardından Manisa Seyahat Firması Başkanı Levent Zibeller’den akaryakıta yapılan peş peşe zamlarla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi

Manisa Seyahat Firması Başkanı Levent Zibeller uzun yıllardır Manisa-İzmir arasında taşımacılık hizmeti verdiklerini, ancak böyle bir dönemi daha önce yaşamadıklarını belirtti.

Zibeller; “Mazot 6 TL’yken yolcu ücreti 13 TL’yi şimdi mazot 30 TL’ye doğru hızla gidiyor. Ne yapacağımız şaşırdık.” sözleriyle durumun geldiği noktayı anlattı.

Zamların sadece akaryakıtla sınırlı kalmadığının da altını çizen Zibeller, “Yedek parça, servis ücretleri, sigorta poliçeleri, lastik, personel giderleri, garaj çıkış ücretleri zamlandı. Bu işletmeyi nasıl yöneteceğimizi ve işin içinden çıkacağımızı şaşırdık. Ülkemizin bugüne kadar girmiş olduğu her türlü zor süreci atlattık. Ancak bugün gerçekten işimiz çok zor. Umudumuz inşallah bu zamlar bir yerde durur bizler de yol haritamızı belirleriz. Hayatta en zor süreç belirsizliklerin yaşandığı süreçlerdir. Biz bu sürecin altından nasıl kalkabiliriz onu kara kara düşünmekteyiz.” dedi.

“ZAM BİZİM İNİSİYATİFİMİZDE DEĞİL”

Başkan Ergün’den üzüm üreticisine destek Başkan Ergün’den üzüm üreticisine destek

Zamların kendi ellerinde olan bir durum olmadığına işaret eden Başkan Zibeller “Biz zam tarifelerimizi İzmir Karayolları 3.Bölge Ulaştırma Müdürlüğünden alıyoruz. O nedenle yolcularımızın, zamların bizim tarafımızdan yapılmadığını bilmesini istiyoruz. Gelen zamlar karşılığında bizleri acımasız şekilde eleştirmeleri bizleri gerçekten üzüyor. Bizlerin tek amacı var o da yolcularımıza en iyi hizmeti sunabilmek adına sabahın 05.00’inde kontak açıp gecenin 23.30’unda kontağı kapatmak. Yolcularımızın kendileri başta olmak üzere tüm yakınları bizlere birer manevi emanettir. Yalnız şunu da bilmeliler ki tekerler dönmemektedir.” ifadeleriyle yolcuları bilgilendirdi.

Haber: Ahmet ÜNSAL