Manisa Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Balı, İsrail-Filistin arasında süren savaşta yaralananlar için ilaç kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Başkan Balı, “Ortadoğu’nun göbeğinde İsrail-Filistin arasında süren savaşta tam bir insanlık suçu yaşanıyor. Savaşın tek masumu olan çocuklar, kadınlar, siviller ağır bedeller ödüyor. Binlerce yaralının yaralarının sarılması için ilaç ve benzeri yardımlara ihtiyacı var. Biz de bu nedenle oda olarak ilaç kampanyası başlattık” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-31 at 09.50.06

Bakan Yerlikaya çok kararlı konuştu! Bakan Yerlikaya çok kararlı konuştu!

“MASUM ÇOCUKLARIN-KADINLARIN VE SİVİLLERİN YARALARINI SARMALIYIZ. MANİSALI ECZACILAR OLARAK KAMPANYA BAŞLATIYORUZ”

Manisa Eczacılar Odası Başkanı Devrim Balı, ilaç ve benzeri yardımlar için eczacılar olarak kampanya başlatacaklarını belirterek; “Gazze’de 16 yıldır kadınlar, çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere milyonlarca insan ablukaya alınarak açık hava hapishanesine çevrilmiştir. Tarihsel süreç içerisinde milyonlarca insanın vatanından sürgün edilmesi, binlerce sivilin katledilmesi ve yüzlerce yerleşim yerinin tahrip edilmesi savaş suçu olmakla birlikte, olağanüstü önlemlerin alınmasında geç kalınmış bir insanlık suçudur. Hastanede yaşam mücadelesi veren savunmasız siviller, en acımasız savaşlarda dahi hedef alınmamışken İsrail hükümetinin düzenlediği bu saldırı savaş suçu olduğu kadar insanlık suçudur. Bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan bu vahşi saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz. Savaş ortamlarında lojistiğin kesildiği, medikal ihtiyaca ve ilaca ihtiyacın had safhada olduğu bu günlerde, devletimizin talebi olursa Manisalı eczacılar olarak elimizden gelen tüm yardımı yapmaya, çocuk ilaçları başta olmak üzere acil ilaçlar dahil her türlü desteği vermeye hazırız. Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verdi. Almıla Nur BERİLĞEN