Manisa FK Teknik Direktörü Levent Eriş: "Bardağın dolu tarafından bakınca, mağlup duruma düştüğümüzde oyunu bırakmayan, sonuna kadar takip eden bir takım haline dönüşmemiz sevindirici bir gelişme" dedi

Spor Toto 1. Lig’in 7. haftasında ağırladığı Adanaspor’u 3-2 yenen Manisa FK'nin teknik direktörü Levent Eriş, geriye düşmelerine rağmen mücadeleyi bırakmadıklarını belirtti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında müsabakayı galibiyetle tamamlandıkları için mutlu olduklarını aktaran Levent Eriş, maçın ilk 30 dakikasında istedikleri gibi oynayamadıklarını, yaptıkları hatadan yedikleri golle geriye düştüklerini dile getirdi.

Geriye düşmelerine rağmen mücadeleyi bırakmadıkları için oyuncularını tebrik eden Eriş, "Bardağın dolu tarafından bakınca, mağlup duruma düştüğümüzde oyunu bırakmayan, sonuna kadar takip eden bir takım haline dönüşmemiz sevindirici bir gelişme. 30-45 dakika aralığında iyi oyun oynadık. Bunun için antrenmanlarda çok iyi çalıştık. Bu süre aralığında doğru geçişleri yapınca, golleri bulduk ve ilk yarı bitmeden öne geçtik. İkinci yarıda da oyunu koruduk ve 3-1'i yakaladık." diye konuştu.

Enes Gümüş’e Milli davet Enes Gümüş’e Milli davet

Eriş, müsabakayı oldukça sıcak bir havada oynadıklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Bizlerin bile kenarda nefes almakta zorlandığımız bir ortamda oyuncularımızdan koşmalarını istiyoruz. Ekim ayı geldi diye sıcaklıklar 20 derece düştü mü? Planlamayı yapan yetkili kişilere sesleniyorum, lütfen rica ediyorum ellerini vicdanların koysunlar. Bu saatlerde ve bu kadar sıcakta çocukları oynatmak bir cinayet kadar acı verici. Bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. İnsan sağlığı her şeyden daha değerli."

Manisaspor forması giyen Michal Meduna'nın 2006'da aşırı sıcakta oynanan maçta kalp krizi geçirdiğini hatırlatan Eriş, federasyon yetkililerinden maç saatlerinin hava şatları göz önünde bulundurularak planlanmasını talep etti. Eriş, kulübün ekonomik şatlarını göz önünde bulundurarak genç bir takım kurduklarını kaydederken, "Gecemizi gündüzüme katıyoruz. Maç sayımıza ve puanımıza bakınca son derece başarılılar. Biz kendi adımıza yolun başındayız. Bu çocuklar gelişecek, çalışacak ve ilerleyen zamanda kulübümüze daha çok katkı verecek." ifadelerini kullandı. AA