İnternet üzerinden tatil satın alırken dikkat edin! İnternet üzerinden tatil satın alırken dikkat edin!

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacak ancak karar, yap-işlet-devret projelerini kapsamıyor.

Milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı tatili süresince köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağını merak ediyordu…

Devletin işlettiği köprüler ve otoyollar ile İstanbul, Ankara ve İzmir'deki metro ve raylı sistem hatlarının bayram boyunca ücretsiz olacağı duyuruldu.

Karar, Cumhurbaşkanı imzası ile Resmi Gazete’de yayımlandı.

15-24 Haziran arası yap-işlet-devret projeleri hariç ücretsiz olacak

Bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak.

Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

Şehir içi toplu taşıma hizmetleri bayramda ücretsiz

Vatandaşlar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece), 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.

Kaynak: AA