Önce hedefi şaşırıp özür dilediler sonra gurbetçi iş insanını kaçırdılar Önce hedefi şaşırıp özür dilediler sonra gurbetçi iş insanını kaçırdılar

Manisa’nın Akhisar ilçesinde, H.E. isimli şahsı telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan S.K. ve H.Y. isimli zanlılar H.E.’nin yaklaşık 800 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını dolandırdı.

Şüpheli şahıslar, Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT timi tarafından yapılan takip ve araştırmalar sonucu tespit edilerek, Turgutlu ve İzmir’e bağlı Kemalpaşa ilçelerinde yakalandı.

Zanlıların, daha önceden Turgutlu ilçesinde meydana gelen 1.5 milyon TL’lik dolandırıcılık olayında da hakkında yakalama kararı bulunduğu bilgisi edinildi.

S.K.ve H.Y. isimli şahısların ikametgahlarında yapılan aramalarda 150 gr esrar maddesi ve muhtelif miktarda para, çok sayıda sim kart ve cep telefonu ele geçirildi. Yakalan şüpheliler S.K. ve H.Y çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. HABER MERKEZİ