İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nın 3. Olağan İl Kongresi, Kültür Sitesi Lale Salonu’nda yapıldı. 4,5 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten Hasan Eryılmaz aday olmazken, Ali Zafer İksir İYİ Parti Manisa İl Başkanı seçildi.

 

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nın 3. Olağan İl Kongresi, Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı İl Başkanlığı seçimlerinde gülen Ali Zafer İksir oldu.

Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP İl Başkanvekili Ali Kuyumcu ve yöneticileri, Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onutmak ve Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek, Saadet Partisi il yöneticileri, İYİ Parti İlçe Başkanları ve yönetimleri, STK temsilcileri ve İYİ Partili üyeler katıldı.

Millet İttifakı'ndan kafa karıştıran açıklamalar Millet İttifakı'ndan kafa karıştıran açıklamalar

Ali Zafer İksir, Erhan Dumlu ve Tunç Önsoy’un yarıştığı seçimlerde 3 aday coşkulu salona hitap etti.

ERYILMAZ: YÜCE MECLİSTE HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Adayların konuşmalarının ardından İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz sözü aldı. Başkan Eryılmaz, “Kıymetli Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'in uygun görmesi halinde onun yanı başında, onun yolunda Manisa’ya, partimize ve milletimize Ankara'da yüce mecliste hizmet etmek istiyorum. Genel Başkanımızın vereceği her göreve hazır olduğumu buradan bir kez daha beyan etmek istiyorum. Sayın Genel Başkanım; vallahi de billahi de sonuna kadar yanında yürüyeceğiz, bir yerlere aday olup da seçilemedik diye, seçildiysek helal oyları bir kenara koyup haram yemek için, bir sabah ansızın seçmenimize, milletimize, partimize, Genel Başkanımıza hainlik yapmayacağız. Biliyorsunuz, benim hiç bir zaman gizli bir gündemim ve hedefim olmadı. Bundan 4.5 yıl önce Manisa İl Başkanı olduğumda milletvekili adayıydım. Son yaptığımız İl Kongresinde de konuşmamda Genel Başkanımız uygun görürse inşallah zamanında ya da erken yapılacak ilk seçimde yine milletvekili adayı olmak istiyorum, bana oy vereceksiniz ya da vermeyeceksiniz bunu biliniz diye net bir şekilde ifade etmiştim. Rabbim nasip etti bugün gönül rahatlığıyla delegemizin seçeceği il başkanımız ve ekibine il başkan makamını genel başkanımızın Manisa’daki kale komutanlığını yine bir kongrede aday olmayarak bırakacağım” dedi.

İYİ PARTİ’NİN YENİ İL BAŞKANI ALİ ZAFER İKSİR

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Ali Zafer İksir, Erhan Dumlu ve Tunç Önsoy kongrede kendi listeleriyle yarışan isimler oldu.  597 delegenin oy kullandığı seçimlerde 3 oy geçersiz sayıldı. Av. Ali Zafer İksir 326, Tunç Önsoy 180 ve Erhan Dumlu 88 oy aldı.  Av. Ali Zafer İksir, İYİ Parti’nin yeni İl Başkanı oldu. Av. İksir, İYİ Parti’nin bayrağını hem Manisa’da hem de Türkiye’de en üst noktaya taşıyacaklarını söyledi. Kongre, hatıra fotoğraflarının çekimiyle son buldu.