Para yüzücü Mehmet İlerü, Toplum Gönülleri İstanbul Maratonu’nda Manisa’yı temsil etti

Yunusemre MEM’den Manisa FK’ya ziyaret Yunusemre MEM’den Manisa FK’ya ziyaret

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Toplum Gönüllüleri Vakfınca İstanbul’da düzenlenen maratona katılan 6 bin kişiden birisi olmayı başaran Manisalı para yüzme sporcusu Mehmet İlerü tekerlekli sandalyesiyle katıldığı maratonda kendisine 7 toplum gönüllüsü refakat etti.

Para yüzücü sporcusu Mehmet İlerü, 15 kilometrelik İstanbul Maratonu’nun sonunda kendisine yardımcı olan toplum gönüllüleri bireylerine teşekkür etti.

Toplum Gönüllerinin projelerinin içerisinde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Mehmet İlerü, “Toplum Gönüllüleri Vakfı, 20 yıldır gençlerin potansiyellerini keşfetmesine yardımcı olarak, onları eğitimlerle güçlendirip projeler üretmelerini sağlarken aynı zamanda barınma, burs, kültür-sanat gibi ihtiyaçlarına da destek oluyor. Buraya yapılan küçük bağışlarla birçok gencimiz kendisini ulaşamayacağı yerlerde bulma fırsatını yakalayabiliyor. Beni en çok etkileyen yönü bu gençlerin sayısının arttırılmasında öncü olan Toplum Gönülleri Vakfının çatısı altında bulunuyor olmamdır. Herkesi buraya bağış yapmaya davet ediyorum. Bundan sonra ne yapılması gerekiyorsa o projelerde canla başla çalışacağım.” dedi. Maratonda hedeflenen 1 milyon TL‘lik bağış rakamına şimdilik 580 kişinin katkı sağladığına işaret edildi.

NEDEN KOŞTULAR

Mehmet İlerü binlerce kişinin neden koştuğuna da açıklık getirerek, “Ülkemizin gençleri maddi olanaksızlıklar nedeniyle barınma, gıda, kültür-sanat etkinliklerine erişim gibi imkanlara ulaşmakta zorlanmaktadır. Benim hayalim diğer dünya gençlerinin ulaşabildiği bu fırsatlara ülkemiz gençlerinin de ulaşabilmesine katkı sağlamaktır. Bu kampanyadaki amacım ulaşabildiğim en yüksek miktarda bağış toplayarak olabildiğince çok gencimize destek olabilmektir.” dedi.