Başrollerini Yılmaz Erdoğan ile Hazar Ergüçlü'nün paylaştığı İnci Taneleri dizisinin ilk bölümü yayınlandı.Dilber ve Azem'in hayatını anlattığı dizi, başlamadan hemen önce dizi tanıtımlarında yer verilen pavyon sahneleri bazı kesimlerden tepki aldı. 

Köpek eti satışı iddiası! Sosyal medya ayağa kalktı... Gerçek ortaya çıktı Köpek eti satışı iddiası! Sosyal medya ayağa kalktı... Gerçek ortaya çıktı

Bu konuda ilk tepki Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir'den geldi. Demir, dizinin Ankara ve Ankara kültürünü yanlış şekilde yansıttığını vurgulayarak  yapımcıya karşı dava açacaklarını ve konuyu RTÜK'e taşıdıklarını ifade etti.

ANKARA SEYMENLERİ TEPKİLİ

Dizinin fragmanında pavyonda dans eden bir kadın görüntüsüne yer verildiğini ifade eden Ankara Seymenleri, "Pavyon dansları" kursunun açılmasına da tepki göstererek bu tarz kursların genç kızları özendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğunu belirtti.

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
''Yeni yayınlanacak bu dizinin fragmanında pavyonda dans eden bir kadın görüntüsü veriliyor. Dizinin yayınlanacağı kanalla aynı medya grubuna ait olan haber kanalı aynı pavyon görüntüleriyle bu dizinin reklamını yapıyor. Dizi daha başlamadan ana karakterin (pavyonda çalışan kadınının) fragmanda giydiği elbise bir internet sitesine koyuluyor ve aynı gün tükeniyor. Ankara'da "pavyon dansları kursu" (evet yanlış duymadınız) açılıyor, kayıtlar aynı gün doluyor yani genç kızlarımız özenip buralara kayıt oluyorlar. Pavyon kültürü Ankara için övünülecek, ön plana çıkarılacak bir konu değildir. Hatta Ankara denilince akıllara pavyonun gelmesi bu başkentimiz Ankara için bir utançtır. Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezleridir. Dizilerle filmlerle ön plana çıkarıp allayıp pullayarak özendirecek başka şey bulamayan zihniyetler! Milli Mücadelenin merkezi olan Ankaramız'ın pavyon kültürü ile değil, bir ülkenin kurtuluşu ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli unsuru olan, Oğuz kültürünün bugünlere kadar gelmesine ve yaşanmasına vesile olan SEYMENLİK kültürü ile anılması için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için kanuni haklarımızı arayacağım."


 

Kaynak: Haber Merkezi