Erzincan’ın İliç ilçesindeki madende 13 Şubat'ta yaşanan toprak kaymasında, toprağın altında kalan 9 işçiden Uğur Yıldız’ın (33) cesedine 53 gün sonra ulaşıldı.

Yıldız’ın naaşı Cumhuriyet Savcısının olay yerinde incelemede bulunmasının ardından otopsi için Erzincan’da bulunan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Balıkesir-İzmir yolunda feci kaza: 3 can kaybı var Balıkesir-İzmir yolunda feci kaza: 3 can kaybı var

Yürekleri yaktı

Otopsi işlemleri tamamlandıktan sonra cenaze, yakınlarına teslim edildi. Morgun önünde gözyaşları sel gibi aktı. Uğur Yıldız'la 1,5 yıl önce evlenen Gamze Yıldız, "Uğur, buradayım" diyerek yürekleri parçaladı.

Uğur Yıldız’ın ailesi gözyaşlarına boğularak ayakta durmakta güçlük çektiler. Acılı aileyi, psikososyal destek ekipleri teskin etmeye çalıştı. Morgdan alınarak cenaze aracına konulan Uğur Yıldız’ın naaşı Geçit Mahallesindeki evine götürüldü ve burada helallik alındı.

Cenaze daha sonra toprağa verilmek üzere Erzincan’ın Otlukbeli ilçesine bağlı Avcıçayırı köyüne doğru yola çıkarıldı. Avcıçayırı köyünde Cem evinde kılınacak namazın ardından Uğur Yıldız son yolculuğuna uğurlanacak.

Kaynak: İHA