Huzurevinde tanışan çift ‘’Sevginin yaşı olmaz’’ diyerek evlendi.

A W201602 04

Tüm Zamanların En Sevilen Türk Dizi Karakterleri: Dizi Tarihine Damga Vurmuş 10 Karakter! Tüm Zamanların En Sevilen Türk Dizi Karakterleri: Dizi Tarihine Damga Vurmuş 10 Karakter!

Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan Naime-İsmail Yılmaz Huzurevinde kalan Nazım Kartal (70) ve Gülfidan Türk (76) çifti dünya evine girdi. Çift için huzurevinde nikah töreni düzenlendi.Şavşat ilçesinde bulunan Naime-İsmail Yılmaz Huzurevi sakinlerinden Nazım Kartal ve Gülfidan Türk hayatlarını birleştirme kararı aldı.

A W201602 01

Huzurevinde tanışan çiftin nikah töreni de huzurevinde gerçekleşti. Nikah töreni öncesi gelin huzur evinde bulunduğu odasından ilçeye özgü adetlerle çıkartıldı. Davul zurna eşliğinde gerçekleşen gelin alma merasiminde huzurevi çalışanları gelini odasından çıkartmadan önce kapıyı tuttu. Bahşiş aldıktan sonra gelinin odadan çıkmasına izin verdiler.

Yaşlı çiftin bu özel gününe ise huzurevi sakinleri ve çalışanlar tanıklık etti.

Kaymakam Kübra Sivaslıoğlu, çifte evlilik cüzdanlarını teslim ederek mutluluklar diledi.

Evlilik sürecini anlatan Nazım Kartal,” daha önceden huzur evinden kendisini tanıyordum. Kendisine evlenmek istediğimi bahsettim. Oda düşüneyim dedi. Düşündükten sonra olur dedi. Bu diyaloğu devam ettirdikten sonra. Kendi aramızda karar verdik. Müftülüğe müracaat ederek. Kurumumuzda bize destek oldu, yardım etti. Yeni hayatımızı böyle gerçekleşti inşallah hayırlı uğurlu olur” ifadelerini kullandı.