Manisa CHP’de flaş atama! Yeni başkan belli oldu! Manisa CHP’de flaş atama! Yeni başkan belli oldu!

MetroPOLL Araştırma tarafından yapılan 'Türkiye'nin Nabzı Nisan 2024' anketi, seçim öncesinde emekli maaşlarına zam beklentisini ve bu durumun yerel seçim sonuçlarına etkisini değerlendirdi. Ankete katılan 2 bin 235 kişiye, emekli maaşlarına zam yapılsaydı AK Parti'nin yerel seçimlerde birinci parti olarak çıkıp çıkmayacağı soruldu.

Ankete katılanların %48,2'si, emekli maaşlarına zam yapılsaydı AK Parti'nin birinci parti olarak çıkacağını belirtti. %45,9'luk bir kesim ise bu durumun seçim sonuçlarını değiştirmeyeceğini ifade etti. Ankete katılanların %5,9'u ise fikir belirtmedi.

Parti bazında incelendiğinde, AK Parti seçmenlerinin %66'sı zammın seçim sonuçlarını etkileyeceğini düşünürken, CHP seçmenlerinin %38,2'si bu görüşte değil… MHP seçmenlerinin %62,7'si ve DEM Parti seçmenlerinin ise %31,6'sı ise zammın sonuçları değiştireceği görüşünde.

Metropoll'ün kurucusu Özer Sencar, ankete ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Ne CHP'nin beklenmeyen boyuttaki büyük zaferi ne de AK Parti'nin şoke edici hezimeti konusunda geleceğe yönelik iddialı söylemlerde bulunanlar dikkatli olmalılar." 

Kaynak: Haber Merkezi