Muğla'nın Marmaris Devlet Hastanesinde birlikte görev yaptığı karısını, yeni görev yeri olan Manisa'nın Alaşehir ilçesine götürmek üzere 2 küçük kızıyla birlikte yola çıkan H.Ç’nin (35) kullandığı otomobil Denizli'nin Buldan ilçesinde tırın altında kaldı. Kazada baba H.Ç. (35), anne Ü.Ç. (31), kızları E.İ.Ç. (6) ve 3 yaşındaki İ.Ç. hayatını kaybetti. Yeni bir hayat için yola çıkan sağlıkçı aile için bugün Ü.Ç.’nin baba ocağı olan Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde cenaze namazı kılındı. Hayatını kaybeden 4 kişilik aileden baba ve 3 yaşındaki kızı Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde defnedilmek üzere yola çıkarken anne ve 6 yaşındaki kızı ise Sarıgöl'de defnedildi.

Cenazede Ü.Ç. babası Ramazan Karakuyu annesi Hamide Karakuyu ile H.Ç. Kahramanmaraş'tan gelen kardeşleri güçlükle ayakta durabildi. Cenaze namazına Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, genç çiftin Marmarais'teki mesai arkadaşları aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Ü.Ç’nin baba evinde helallik alınmasının ardından Sarıgöl Dışkahveler Hüseyin Gümüşlü Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ü.Ç. (31) ve küçük kızı 3 yaşındaki İ.Ç. toprağa verildi. Önce iki küçük kardeşin cenaze namazları kılınırken sırasıyla baba Hasan Çetinkaya en son da anne Ümmü Çetinkaya'nın cenaze namazı kılındı. Kahramanmaraşlı olan baba Hasan Çetinkaya ve küçük kızı 3 yaşındaki İdil Çetinkaya cenaze namazının ardından Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde defnedilmek üzere yola çıkarılırken, anne Ü.Ç. ve 6 yaşındaki kızı E.İ.Ç’de Sarıgöl'de toprağa verildi. 

KAZA

Marmaris Devlet Hastanesinde tıbbi sekreter olarak görev yapan Kahramanmaraşlı H.Ç. (35) ile birlikte aynı hastanede sözleşmeli tıbbi sekreterlik yapan eşi Ü.Ç’nin (31) ataması, baba ocağı Manisa'nın Alaşehir Devlet Hastanesine yapıldı. Hafta sonu evini Muğla'dan Alaşehir'e taşıyan Ü.Ç., pazartesi son mesaisini yaparak Marmaris Devlet Hastanesinden ilişiğini kesti. Bir süre daha Muğla'da çalıştıktan sonra eşinin yanına tayin olacağı günlerin hayalini kuran baba H.Ç, eşi ve iki kızını Alaşehir'deki yeni yuvalarına bırakıp dönmek için 46 P 7457 plakalı otomobiliyle Marmaris'ten yola çıktı. 4 kişilik Çetinkaya ailesini taşıyan otomobil, Denizli'nin Buldan ilçesini 6-7 kilometre geçip güney rampasına geldiğinde, karşı yönden gelirken yağış nedeniyle kontrolden çıkan M.B. idaresindeki tırla çarpıştı. Karşı şeride geçip metrelerce sürüklediği otomobili hurdaya döndüren tır, ormanlık alana devrildi. Kazayı gören vatandaşlar, araçta sıkışan ailenin yardımına koştu. Baba H., anne Ü. ve 3 yaşındaki İ.Ç.’nin olay yerinde hayatını kaybettiği kazada yaralı olarak kurtarılan ve Buldan Devlet Hastanesine yetiştirilen 6 yaşındaki abla E.İ.Ç’de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Editör: Nuray Bozkurt