Show TV ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show’un sunduğu bir skeçte yer alan gazilerle ilgili ifadeler, sosyal medyada tepki çekti. Tepkilerin büyümesiyle birlikte RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Gazilere dil uzatan bu insanları kınıyorum." diyerek yaptığı paylaşımla program hakkında inceleme başlatıldığı açıkladı.

Sevgilisi terk edince 'Allah kurtardı' pankartıyla lokma dağıttı Sevgilisi terk edince 'Allah kurtardı' pankartıyla lokma dağıttı

RTÜK Başkanı’nın inceleme başlatıldığını açıklamasının ardından kanal ve Güldür Güldür Show konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

KANALDAN AÇIKLAMA

Show TV açıklamasında "Kanal yönetimimizin yayın ön izlemesi neticesinde, program yapımcısı ile de mutabık kalınarak yayınlanmaya uygun görülmediğinden Show TV ekranlarında yayınlanmamıştır." dedi.

Güldür Güldür Show ise "Sosyal medyada bahsi geçen skecimiz toplumsal ve kültürel değerleri hiçe sayan yozlaşmış bir karakterin eleştirisidir. Niyetimiz ortak değerlerin korunmasına vurgu yapmakken, skeç içerisinden alınmış bir kesit anlam ve bağlamından kopartılmış, vermek istediğimiz mesajın tam aksi bir anlam ortaya çıkmıştır. Bu durumu üzülerek karşılıyor ve bahsi geçen skeci yayından kaldırıyoruz. Kahraman gazilerimizden özür diliyoruz." ifadelerini kullandı.